ODZNAKI „PRZYJACIEL DZIECKA” DLA SZKOLNYCH JUBILATÓW

Październik to czas jubileuszów naszych przyjaciół. 19.10. pięćdziesięciolecie istnienia obchodził Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Złotoryi. Podobne święto dwa dni później, uczciła Szkoła Podstawowa nr 18 w Legnicy.

Na zaproszenie gospodarzy złotoryjskiego Ośrodka, udział wzięła delegacja Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy: prezes Kazimierz Pleśniak, wiceprezes Elżbieta Drążkiewicz-Kierzkowska i przewodniczący Dolnośląskiej i Okręgowej Komisji Rewizyjnej Edward Koszela.

W imieniu Zarządu Głównego TPD Kazimierz Pleśniak udekorował sztandar Ośrodka zbiorową Odznaką „Przyjaciel Dziecka” – za wieloletnią działalność dla dobra dzieci specjalnej troski i aktywną pracę koła Przyjaciół Dzieci.

***

Szkoła Podstawowa nr 18, oprócz jubileuszu istnienia, dziś ma także swojego patrona. Rada Miejska w Legnicy nadała podstawówce imię Jana Brzechwy. „Osiemnastka” jest już także w posiadaniu sztandaru, ufundowanego przez Radę Rodziców.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Zarządu Oddziału Miejskiego i Okręgowego TPD w Legnicy: Kazimierz Pleśniak, Elżbieta Drążkiewicz-Kierzkowska oraz Artur Wira.

Członek Zarządu Głównego TPD Kazimierz Pleśniak, udekorował nowy Sztandar Szkoły zbiorową Odznaką „Przyjaciel Dziecka”, która została przyznana przez ZG TPD w Warszawie za zasługi szkoły w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Warto zaznaczyć aktywność szkolnego koła Przyjaciół Dzieci, które z legnickim TPD współpracuje niemal od początku, a w konkursie na nakatywniejsze koło odnosi spore sukcesy.

Oddział Miejski TPD ufundował również książki autora Jana Brzechwy, które zasilą zbiory na półkach szkolnej biblioteki.