AKCJA LETNIA TPD 2012

Do wakacji zostały jeszcze ponad cztery miesiące, ale już teraz legnicki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci rozpoczyna rekrutację na kolonie letnie 2012. W tym roku czekają nas nowości! Głównym miejscem tegorocznego wypoczynku dzieci i młodzieży będą Międzyzdroje nad morzem (tu planujemy co najmniej trzy turnusy dla ponad 200 dzieci). W swojej ofercie proponujemy także turnus do Różanki koło Międzylesia oraz jeden termin w lubianym przez dzieci ośrodku wypoczynkowym „Morion” w Karpaczu.

Ponadto koła Przyjaciół Dzieci z Jawora i Lubina, które działają na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, zorganizują dla nich turnusy rehabilitacyjno-lecznicze z udziałem rodziców w nadmorskich miejscowościach.

Koszty organizacyjne wypoczynku wzrosną o około 10% w stosunku do zeszłego roku, ale organizatorzy czynią starania, aby umożliwić dofinansowanie wyjazdu dzieci z rodzin niezamożnych, wielodzietnych i niewydolnych wychowawczo. Środki na te cele pozyskano już z z funduszu Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta w Legnicy. Dodatkowo, trwają procedury administracyjne o dofinansowanie wypoczynku z innych samorządów oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Odpłatność można wnosić w 5 ratach (ostatnia do 31.05.2012). Warunkiem rezerwacji miejsca jest pobranie karty kwalifikacyjnej i wpłata 200 zł wpisowego, a na kolonie do Różanki 150 zł. Kartę można pobrać w oddziałach: Miejskim – Al. Orła Białego 2 i Okręgowym – Plac Słowiański 1, pok. 427 (budynek Starostwa Powiatowego w Legnicy).

Wszelkich informacji można uzyskać w biurze Oddziału Miejskiego TPD (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00), pod nr. tel. 76 724-51-09 oraz wysyłając wiadomość na adres e-mail: tpd.legnica@wp.pl.

Koordynator projektu: Katarzyna Napora

OFERTA AKCJI LETNIEJ TPD 2012 – TPD LEGNICA:

MIĘDZYZDROJE

Ośrodek Wypoczynkowy „ANDROMEDA” (ośrodek o podwyższonym standardzie)
I Turnus        30.VI. – 13.VII.  limit miejsc wyczerpany (!)
II Turnus      13.VII. – 26.VII.  limit miejsc wyczerpany (!)
III Turnus    26.VII. – 8.VIII. limit miejsc wyczerpany (!)


Pełny koszt uczestnika – 1100 zł

załącznik: szczegółowy program kolonii w Międzyzdrojach.pdf

________________________________________________________

KARPACZ

Ośrodek Wypoczynkowy „MORION” (pokoje z łazienkami)
Termin: 12.VIII. – 25.VIII.

Pełny koszt uczestnika – 1050 zł.

załącznik: szczegółowy program kolonii w Karpaczu.pdf

________________________________________________________

RÓŻANKA

Ośrodek TPD Wałbrzych
Termin: 5.VIII. – 18.VIII.

Pełny koszt uczestnika – 800 zł

załącznik: szczegółowy program kolonii w Różance.pdf

Odpłatność można wnosić w 5 ratach (ostatnia do 31.05.2012). Warunkiem rezerwacji miejsca jest pobranie karty kwalifikacyjnej i wpłata 200 zł wpisowego, a na kolonie do Różanki 150 zł. Kartę można pobrać w oddziałach: Miejskim – Al. Orła Białego 2 i Okręgowym – Plac Słowiański 1, pok. 427 (budynek Starostwa Powiatowego w Legnicy).