STARTUJEMY Z PRZEDŚWIĄTECZNĄ AKCJĄ

Jak powiedzieli, tak zrobili. Przez dwa dni w biurze TPD wolontariusze tworzyli świąteczne kartki wielkanocne. Wszystkie zostaną wystawione na kiermaszu, a całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na cele działalności statutowej – wsparcie akcji pomocy dzieciom. Kartki można nabyć w cenie od 2 zł. w siedzibie biura TPD przy Al. Orła Białego 2 (w godz. 8:00-16:00) oraz podczas uroczystego podsumowania konkursu plastycznego „Żyjmy zdrowo i bezpiecznie”, który odbędzie się 27 marca o godz. 13:00 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. Część kartek będzie można także zakupić podczas szkolnych kiermaszów.

ZOBACZ KARTKI 1 2 3 4 5 6 7

 

Szkolne koła Przyjaciół Dzieci w ramach akcji „Zajączek” przeprowadzą akcję zbiórki słodkich symboli wielkanocnych, które zostaną przeznaczone do świątecznych paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących rodzin z terenu miasta i okręgu. Beneficjentów typują koła Przyjaciół Dzieci. Żywność wydawana będzie w siedzibie TPD przy AL. Orła Białego 2 od 28 marca.

Przez dwa dni (23-24 marca) młodzi wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy przeprowadzają przedświąteczną zbiórkę żywności i słodyczy w legnickich marketach i dyskontach. Apelujemy do ludzi dobrej woli o przekazywanie darów do dyżurujących przy wejściach do sklepów wolontariuszy TPD. Mogą to być: cukry, tłuszcze, mleko, konserwy, ryż, kasze, makarony, bakalie i świąteczna galanteria cukiernicza. Akcja TPD przeprowadzona będzie w następujących marketach: Real, Auchan, Carrefour, Intermarche, Piotr i Paweł, Eko oraz Netto.

Zebrana żywność trafi do rodzin będących w potrzebie: wielodzietnych, ubogich, wychowujących dzieci szczególnej troski. TPD pomaga 1500 dzieciom i ich rodzinom w Legnicy.