PAPIESKI WIECZÓR POEZJI – GALERIA ZDJĘĆ

Poniedziałkowe popołudnie 16 kwietnia poświęcone zostało Papieżowi Polakowi, który niemal rok temu został przez kościół uznany Błogosławionym. To jedna z okazji do tradycyjnych już spotkań TPD-owskich wieczorów poezji, podczas którego wspomina się postać i idee krzewione przez Jana Pawła II. W tym roku gospodarzem byli przedstawiciele koła Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Legnicy. Inaczej niż dotychczas ułożono konwencję programu artystycznego, bowiem na scenie wystąpili organizatorzy we współpracy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 16.

Z zaproszenia skorzystali uczniowie i przewodniczący kół z miasta i okręgu. Na wieczór przybyły delegacje ze szkół podstawowych nr 1 z Legnicy oraz z Bartoszowa i Bieniowic, a także gimnazja nr 1 i 5 oraz Zespoły Szkół Ogólnokształcących nr 4 i Zespołu Szkół Rolniczych. Gościem specjalnym spotkania był ks. prałat Tadeusz Kisiński, miłośnik poezji Adama Mickiewicza.

Oprócz poezji, pieśni i odczytów wierszy Papieża, nie zabrakło także prezentacji multimedialnej oraz słodkiego przysmaku Karola Wojtyły – kremówek.