III FLOP SHOW. ORGANIZACYJNIE

Znów pokażemy się szerszej publiczności! Za tydzień w sobotę, 20 października, odbędzie się III edycja Festiwalu Legnickich Organizacji Pozarządowych FLOP SHOW. Podobnie jak rok temu, w imprezie zaprezentuje się również legnicki oddział TPD, celem upowszechnienia idei Stowarzyszenia wśród społeczeństwa.

Impreza rozpocznie się w samo południe FLOP PARADĄ, czyli barwnym korowodem wszystkich legnickich organizacji pozarządowych. Zbiórka o godz. 11:45 w Rynku przed Teatrem im. Modrzejewskiej. Zapraszamy reprezentacje kół Przyjaciół Dzieci (dowolna liczba osób). Dzieci i młodzież mogą być ubrane w kolorowe stroje, koszulki lub wyposażone w elementy dekoracyjne, balony, hasła, emblematy TPD. Parada przejdzie ul. Najświętszej Marii Panny do punktu docelowego, czyli Galerii Piastów w Legnicy, w której wnętrzach swoje stoiska wystawią organizacje pozarządowe.

Stoisko TPD umiejscowione będzie na parterze, w łączniku między „nową” a „starą” galerią (podobnie jak w zeszłym roku w maju). Podczas prezentacji stoiska dyżurował i będzie udzielał porad Okręgowy Rzecznik Praw Dziecka TPD. Młodzież będzie mogła także wypełnić deklaracje członkostwa TPD lub wstąpić do wolontariatu TPD. W tym roku uruchomiona została procedura wyboru najlepiej przystrojonego stoiska. Zachęcamy naszych przyjaciół do odwiedzenia Galerii i głosowania na stoisko TPD. Podopieczni naszego stowarzyszenia zaprezentują się też przed publicznością na scenie Galerii Piastów.

PROGRAM FESTIWALU
początek: 12:00, koniec: 20:00

12:00 – FLOP PARADA (zbiórka 11:45, pod Teatrem)
ok 12:20 – otwarcie FLOPA w Galerii Piastów
12:20-18:00 – prezentacja stoisk i występy artystyczne
blok artystyczny dla TPD: od 12:50-13:15 (25 minut)
wystąpi Zespół Tańca Ludowego koła przy ZSR oraz Zespół FLESZ koła przy MCK Legnica 
18:00 – wręczenie dyplomów uczestnikom projektu „Wolontariat Artystyczny”
18:15 – wręczenie statuetki Maski FlopMana
18:30 – spektakl ogniowy Teatru Avatar „Marionetki”