SP 1 W POLKOWICACH ROZSTRZYGNĘŁO KONKURS POETYCKI

Znamy już laureatów regionalnego konkursu poetyckiego „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, organizowanego przez szkolne koło Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało z okazji Roku Janusza Korczaka pod patronatem Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy.

Konkurs trwał od 10 września do 6 listopada. Jego celem była popularyzacja postaci Janusza Korczaka  – przyjaciela dzieci, zachęcenie uczniów do pisania własnych utworów poetyckich oraz wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań. Istotne było również promowanie uczniów zdolnych, ich nauczycieli i szkół naszego regionu. Przedsięwzięcie było ważnym elementem szkolnego projektu poświęconego obchodom Roku Korczakowskiego.


fot. Ewa Puchalska/Ewa Niedbalska

Zgodnie z regulaminem dzieci i młodzież zainteresowana udziałem w konkursie przysyłała swoje wiersze organizatorom drogą elektroniczną. Łącznie nadesłano 42 utwory poetyckie z 12 szkół: z Zespołu Szkół w Legnickim Polu, Szkoły Podstawowej nr 12 w Lubinie, Szkoły Podstawowej w Legnickim Polu, Szkoły Podstawowej w Tymowej, Szkoły Podstawowej w Radwanicach, Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach, Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach, Szkoły Podstawowej nr 16 w Legnicy, Szkoły Podstawowej w Mikołajowicach, Szkoły Podstawowej w Krotoszycach i Szkoły Podstawowej w Bieniowicach.

Komisja konkursowa w składzie: Ewa Puchalska, Marta Kucharczyk i Jolanta Sobczyk wyłoniła laureatów konkursu w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii kl. I – III:
I miejsce – Stanisław Steciąg ze Szkoły Podstawowej w Radwanicach („Marzenia Stasia”)
II miejsce – Marcel Witkowski ze Szkoły Podstawowej w Krotoszycach („Uśmiech dziecka”)
III miejsce – Jakub Będzikowski ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Legnicy („Dzieci”)

Wyróżnienia:
Kaja Malon ze Szkoły Podstawowej w Krotoszycach („Mój świat”)
Nikola Gawron ze Szkoły Podstawowej w Bieniowicach („Nadzieja”)
Dominika Zblewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach („Janusz Korczak”)

W kategorii kl. IV – VI:
I miejsce – Alicja Szumlakowska z Zespołu Szkół w Legnickim Polu („Szczęśliwy człowiek”)
II miejsce – Tomasz Domonik ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Lubinie („Krok za krokiem”) i Piotr Kosior ze Szkoły Podstawowej w Tymowej („Moje marzenia”)
III miejsce – Wiktoria Gambal z Zespołu Szkół w Legnickim Polu („Latawiec radości”) i Kinga Grybuś z Zespołu Szkół w Legnickim Polu („Pokolorujmy świat”)

Wyróżnienia:
Paulina Lis ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Lubinie („Raz, dwa, trzy”)
Zuzanna Matejewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach („Jakie jest życie dziecka?”)
Wiktoria Zielińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach („Chłopiec, który marzy”)

20 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach odbyło się uroczyste spotkanie organizatorów wraz z laureatami konkursu i ich opiekunami. W czasie uroczystości uczniowie zaprezentowali postać Janusza Korczaka – przyjaciela dzieci oraz wiersze, którym komisja konkursowa przyznała I miejsce. Goście wysłuchali również utworów muzycznych w wykonaniu uzdolnionych muzycznie uczniów polkowickiej Jedynki.

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

źródło: www.sp1.polkowice.pl