PIERWSZE UŚMIECHY ROZDANE

W końcu obdarowaliśmy uśmiechem pierwsze dzieci. I to dzięki Wam – ludziom dobrej woli, instytucjom, sponsorom, pracownikom legnickich zakładów pracy i naszym przyjaciołom z kół Przyjaciół Dzieci. Dzisiaj biuro TPD przy alei Orła Białego 2 zmieniło się w siedzibę św. Mikołaja, który rozdawał najmłodszym paczki ze słodkościami i zabawkami. To pierwszy etap wielkiej akcji charytatywnej „Uśmiech pod choinkę”. Mikołaj ze Śnieżynkami TPD odwiedził też podopiecznych Miejskiego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kubusia Puchatka oraz milusińskich z Domu Samotnej Matki w Legnicy. 


fot. Katarzyna Napora

(zobacz wszystkich darczyńców)
W ostatnich dniach kolejni darczyńcy dołączyli do akcji TPD. Darowiznę finansową na realizację akcji „Uśmiech pod choinkę” organizatorzy otrzymali od firmy Winkelmann; Agencji Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A.;  od uczniów i nauczycieli SP nr 1 w Legnicy i Zespołu Szkół Samochodowych, V Liceum Ogólnokształcącego, a indywidualnie uczynił tak pan Wojciech Cichoń.

Do inicjatywy zbierania słodyczy i zabawek wśród legnickich instytucji dołączyli pracownicy Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej z Legnicy. Górę zabawek i słodyczy przekazali przyjaciele TPD z kół przy Miejskim Przedszkolu nr 1, Szkole Podstawowej nr 1, 10, Zespole Szkół Integracyjnych, Gimnazjum nr 5 oraz Gimnazjum ze Ścinawy. Hurtownia zabawek Interhurt z Legnicy przekazała do paczek gry planszowe.

Do naszego biura wracają osoby, które już wcześniej wsparły akcję. Należy do nich pani Sylwia oraz przedstawiciele koła Przyjaciół Dzieci przy Sekcji Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego z Legnicy.

Kolejne paczki mikołajkowe zostaną przekazane już w sobotę, podczas integracyjnej zabawy mikołajkowej, która odbędzie się 8 grudnia w godz. 10:30-13:00 (wstęp za zaproszeniami).

Legnickie TPD wciąż zachęca aby włączyć się do akcji i wesprzeć działania po to, by jak największej liczbie dzieci podarować „uśmiech pod choinkę”. Szczegóły na stronie oraz na Facebooku www.facebook.com/TPDlca (event: https://www.facebook.com/events/443634785697700)

O wizycie Mikołaja mówiły legnickie media:
Darczyńcy nie zawiedli, D. Sołtys, www.e-legnickie.pl, 6.12.2012