WIELKANOCNE MALOWANIE PISANEK W GALERII PIASTÓW

Dzieci z kół Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej z Bartoszowa, legnickiej SP nr 1 oraz z „dwudziestki” wzięły udział w Jarmarku Wielkanocnym, organizowanym w piątek 22 marca w Galerii Piastów w Legnicy. W patio centrum handlowego pod okiem animatorów dekorowały świąteczny symbol, wykorzystując całą paletę kolorów i plastycznych przyborów.

Legnickie TPD ma też kolejnych przyjaciół: panowie Paweł Białek (dyrektor Galerii) i Rafał Popilowski (kierownik ds. technicznych) otrzymali odznakę „Przyjaciel Dziecka”, przyznaną przez prezesa Kazimierza Pleśniaka.

Galeria Piastów już od kilku miesięcy współpracuje z legnickim oddziałem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Zaczęło się od udostępnienia miejsca na organizację pokonkursowych wystaw plastycznych, po promocję najważniejszych wydarzeń stowarzyszenia na ledowym ekranie reklamowym. W ostatnim czasie podopieczni TPD przeprowadzili wywiady z klientami Galerii w ramach warsztatów telewizyjnych. Podczas Jarmarku Wielkanocnego w trakcie malowania pisanek z legnickimi VIP-ami, Galeria Piastów wsparła działania statutowe TPD czekiem na kwotę 1.000 zł. 

na zdj. Jakub Kędzierski z działu marketingu Galerii Piastów oraz prezes TPD w Legnicy Kazimierz Pleśniak, fot. Piotr Krzyżanowski (legnica.naszemiasto.pl)


fot. K. Napora