SZLAKIEM JANA PAWŁA II 2013

W dniach 27-29 kwietnia odbyła się VII edycja integracyjnej wycieczki „Szlakiem Jana Pawła II”, zorganizowana przez Miejski Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Tym razem trasa wycieczki obejmowała takie miejscowości jak Oświęcim, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Kraków, Łagiewniki i Wieliczkę.

40-osobowa grupa podopiecznych wraz z wychowawcami zwiedziła kluczowe miejsca związane z życiem i obecnością Wielkiego Polaka. Z miejsca zakwaterowania – Domu Pielgrzyma, znajdującego się przy Klasztorze oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej (wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO) wyruszono w trasę śladami Karola Wojtyły. Oprócz miejsc kultu kultu religijnego dzieci zwiedziły m.in. krakowską starówkę, pomniki wieszczów narodowych, Wzgórze Wawelskie wraz z wnętrzem katedry: kryptami królów Polski i Dzwonu Zygmunta. Odwiedziły także Kopalnię Soli w Wieliczce. Dodatkową atrakcją dla turystów była zabawa w Parku Miniatur „Świat Marzeń” – z replikami najsłynniejszych budowli świata.

Projekt został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Prezydenta Miasta Legnicy.


fot. Magda Grońska