DOTKNĄĆ HISTORII. OTWARTO CENTRUM EDUKACJI REGIONALNEJ W DŁUŻYCACH

22 czerwca uroczyście otwarte zostało Centrum Edukacji Regionalnej w Dłużycach. Na zaproszenie Andrzeja Sitarskiego, prezesa Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Ziemi Ścinawskiej „Mała Ojczyzna” odpowiedział starosta lubiński Adam Myrda, radny miasta i gminy Ścinawa Edward Sitarski oraz pełnomocnik Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy Bogdan Krzywański.

Centrum Edukacji Regionalnej to miejsce w którym można dotknąć historii, dosłownie. – Bo czy ktoś z was pamięta jak wyglądał pierwszy telewizor, kto wie co to jest homonto, jak wyglądała pierwsza lodówka, żelazko które posiadało duszę? – wspomina Bogdan Krzywański.

Doskonałe miejsce do nauki historii i spotkań sprzyja dzieciom. W Centrum Edukacji Regionalnej znajdą się: Chata Czarownicy Kreczmar (przedstawienie legendy), izba domowa i ekspozycja rolnicza, wystawa „Historia ziemi ścinawskiej”, kuźnia, warsztat kołodzieja oraz dom chleba.

W imprezie otwarcia, oprócz przecięcia wstęgi i przemówień, zaprezentowana została historia muzeum w Ścinawie, a po zwiedzeniu Centrum Edukacji Regionalnej odbył się konkurs wiedzy o historii gminy.

na zdj. Andrzej Sitarski - Prezes Stowarzyszenia Mała Ojczyzna, Edward Sitarski - Radny Miasta i Gminy Ścinawa, Adam Myrda - Starosta Powiatu Lubińskiego, Bogdan Krzywański - Pełnomocnik Zarządu Okręgowego TPD w Legnicy

Centrum Edukacji Regionalnej

Chata, Czarownica Kreczmar

Otwarcie CER