XI LEGNICKA PARAOLIMPIADA TPD – PRZYJMUJEMY ZGŁOSZENIA

Zarząd Oddziału Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy organizuje XI edycję Legnickiej Paraolimpiady TPD 2013 połączoną z imprezą plenerową pn. „Pożegnanie Lata 2013”. W tym roku do tego sportowego święta włączy się także Klub Sportowy „Miedź Legnica” wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców „Tylko Miedź”.

Impreza odbędzie się w dniach 18-19 września 2013 (środa-czwartek). W tym roku czekają nas zmiany organizacyjne względem miejsca zawodów:
1. W pierwszym dniu 18 września rozegrane zostaną zawody pływackie na Basenie „Delfinek” przy Szkole Podstawowej nr 7 w Legnicy, ul. Polarna 1 w godz. 9:00-13:00.
2. Główne obchody imprezy odbędą się 19 września na Stadionie Miejskim (sektor rodzinny), wjazd zmotoryzowanych od ul. Hetmańskiej 2, indywidualnie można wejść również od Al. Orła Białego. Jej rozpoczęcie planuje się na godz. 11:00, a zakończenie ok. godz. 17:00.

Zapraszamy młodych paraolimpijczyków z Legnicy i sześciu powiatów. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościową plakietkę, talon na posiłek, słodycze i napoje oraz dyplom uczestnictwa. Wszystkie zespoły zostaną nagrodzone pamiątkowymi wyróżnieniami. Przewiduje się zorganizowanie konkurencji dostosowanych do różnego rodzaju niepełnosprawności i wieku uczestników.
Wśród konkurencji przewiduje się (uczestnik może wziąć udział w maksymalnie dwóch dyscyplinach):
a) Pływanie
b) Biegi przełajowe na około 300-400 m.
c) Biegi na 60 i 100 m.
d) Rzut dyskiem plastikowym
e) Rzut do kosza
f) Rzut piłką lekarską
g) Łucznictwo
h) Kręgle
i) Slalom na wózkach
Przewiduje się medale za trzy czołowe miejsca. Punktowane również będą poszczególne drużyny od 1-6 punktów. Za zajęte miejsca indywidualnie od I-III oraz za prezentację drużyny podczas defilady. Najlepsze reprezentacje otrzymają puchary oraz.. niespodziankę od współorganizatorów: możliwość uroczystego wyprowadzenia piłkarzy Miedzi Legnica podczas meczu (21.09.2013) przy pełnej trybunie. Wszyscy uczestnicy Paraolimpiady będą mieli również bezpłatny wstęp na powyższy mecz i będą mogli przeżyć sportowe emocje.

Każda reprezentacja winna przygotować tablicę informacyjną z nazwą i logo placówki o wymiarach około 80x40cm. Poszczególne reprezentacje mogą przygotować własne stroje, rekwizyty, dekoracje itp. Wszyscy uczestnicy Paraolimpiady mogą brać udział w innych konkurencjach z nagrodami organizowanymi w ramach Festynu Rekreacyjnego „Pożegnanie Lata 2013”. Zapraszamy do uczestnictwa!

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
I PRZEŚLIJ GO NAM DO 13 WRZEŚNIA!