ZSI W LEGNICY ODZNACZONO MEDALEM DR HENRYKA JORDANA

Zespół Szkół Integracyjnych w Legnicy, przy którym działa największe koło Przyjaciół Dzieci na Dolnym Śląsku obchodzi w tym roku jubileusz z okazji 20 rocznicy powstania. Z tej okazji 18 października odbyły się główne uroczystości. W hali sportowej przy Wierzyńskiego spotkali się dotychczasowi nauczyciele szkoły, pracownicy, absolwenci, uczniowie oraz zaproszeni goście, wśród których znalazł się prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski (były dyrektor placówki). Obecni byli także przedstawiciele legnickiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy z prezesem Kazimierzem Pleśniakiem na czele.

W trakcie uroczystości nastąpiła podniosła chwila z udekorowaniem sztandaru szkoły najwyższym odznaczeniem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Zarząd Główny TPD w Warszawie na wniosek Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy przyznał Zespołowi Szkół Integracyjnych im. Piastów Śląskich w Legnicy medal imienia dr Henryka Jordana za osiągnięcia w działalności, rozwoju kultury fizycznej, ochrony zdrowia i propagowaniu zdrowego stylu życia. Aktu dekoracji sztandaru dokonał prezes TPD Kazimierz Pleśniak, który przekazał również list gratulacyjny dyrektorowi szkoły Sławomirowi Matei od prezesa Zarządu Głównego TPD w Warszawie, Wiesława Kołaka.

fot. Dawid Sołtys, e-legnickie.pl

Na jubileuszowej gali odznaczono także nauczycieli i pracowników szkoły. Wyróżnionych wymienił rzecznik prasowy TPD i jednocześnie absolwent placówki Adam Kobel.

Złotą odznakę „Zasłużony działacz TPD” otrzymała:
pani Halina Jakubowska, przewodnicząca koła Przyjaciół Dzieci
pani Beata Godlewska, wicedyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych

Srebrną odznaką „Zasłużony działacz TPD” wyróżniono:
panią Renatę Nicpoń, wiceprzewodniczącą koła Przyjaciół Dzieci
panią Lucynę Kołodyńską, kierownika zespołu tanecznego „Balbinki”
pana Marka Szymczaka, terapeutę ruchu w Zespole Szkół Integracyjnych

Odznaki „Przyjaciel Dziecka” otrzymały:
pani Joanna Tatarynowicz – Płonka – pedagog
pani Alicja Dragońska – pedagog
pani Iwona Dzikowska – psycholog
pani Agnieszka Czeszejko – Sochacka – opiekun samorządu szkolnego
pani Magdalena Jakowczyk – Styrc – opiekun samorządu uczniowskiego
pani Elżbieta Kraśniańska – nauczycielka nauczania zintegrowanego
pani Krystyna Dziak – pracownik obsługi

Statuetkę „Pomocna dłoń” otrzymał pan Sławomir Mateja – dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych.

na zdj. przewodniczące koła Przyjaciół Dzieci Renata Nicpoń i Halina Jakubowska, fot. Dawid Sołtys, e-legnickie.pl

fot. ZSI Legnica

Powstała w 1993 roku Szkoła Podstawowa nr 20 w Legnicy (obecnie jako Zespół Szkół Integracyjnych) postrzegana jest obecnie jako jedna z najnowocześniejszych szkół w kraju, niezwykle przyjazna uczniom, a szczególnie dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej – zaznaczył w liście do dyrektora szkoły, Kazimierz Pleśniak. Przez ogromne doświadczenie ludzie szkoły podejmowali wiele inicjatyw służących integracji dzieci i młodzieży oraz brali czynny udział w życiu miasta. Szczególne wyrazy uznania kieruję za stworzenie odpowiednich warunków do działalności koła Przyjaciół Dzieci, funkcjonującego od początku istnienia szkoły. Koło liczy obecnie ponad 230 członków i jest liderem na Dolnym Śląsku oraz prawdopodobnie największym w kraju. Tu działa bardzo prężnie działający młodzieżowy wolontariat TPD, to także ogromny kapitał w postaci bezinteresownie działających ludzi, wspomagających organizację imprez i konferencji dla całego subregionu.

Wyrażając ogromne podziękowanie i wyrazy uznania, życzymy dalszych osiągnięć i sukcesów!


fot. D. Sołtys (e-legnickie.pl) + arch. ZSI Legnica