ARMIA SERC NADESZŁA. ZOBACZ DARCZYŃCÓW I SPONSORÓW

Piłkarze i kibice Miedzianki, sportsmeni z Centrum Fitness Piekary, rodzice z Centrum Rozrywki Tuptusiowo, zbiórki w prywatnych poradniach i przedszkolach, ofiarność sponsorów oraz praca przewodniczących, wolontariuszy kół Przyjaciół Dzieci i patronat medialny – tysiące ludzi zaangażowało się w akcję charytatywną „Uśmiech pod choinkę TPD”, która w tym roku obchodzi swój dwudziesty jubileusz.  Już za kilka dni biuro TPD przy al. Orła Białego 2 na jeden dzień zamieni się w biuro św. Mikołaja. A jak Mikołaj ma w zwyczaju podróżować saniami, także tego dnia odwiedzi m.in. wychowanków rodzinnego domu dziecka, domu dziecka przy ul. Wandy, Domu Pomocy Społecznej Kubusia Puchatka oraz Domu Samotnej Matki. Paczki przed świętami trafią także do dzieci z Pogotowia Opiekuńczego i małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.


zdj. Adam Kobel

Dzięki ofiarności ludzi, 6 grudnia pierwszymi uśmiechami zostaną obdarowani podopieczni szkolnych kół Przyjaciół Dzieci, które działają we wszystkich szkołach w Legnicy oraz w części na terenie powiatów: legnickiego, lubińskiego, polkowickiego, jaworskiego, złotoryjskiego i głogowskiego. Talony zostały przekazane przez przewodniczących kół, stąd organizatorzy mają świadomość, że jest prezentami obdarowani zostaną najbardziej potrzebujący milusińscy. Do akcji włączyli się także wolontariusze TPD, którzy w miniony weekend zebrali blisko 3 tony żywności, która trafi w formie paczek żywnościowych w ramach pomocy doraźnej.

Dzień później, 7 grudnia, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Legnicy odbędzie się wielka mikołajowa zabawa dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Do drużyny znanej już podopiecznym TPD „Pani Zimy” dołączą w tym roku bajkowe postaci Miki i Mini. Milusińscy będą bawić się i tańczyć w oczekiwaniu na św. Mikołaja, który rozda paczki.

Finansowo akcję charytatywną wsparli:Kancelaria Notarialna Teresa Elżbieta Wołyniec, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Budrim Sp. z o.o., DGP DOZORBUD Grupa Polska Sp. z o.o., Humanidas Legnica, pan Andrzej Ksel – członek Społecznej Rady Programowo-Doradczej TPD, Usługi Budowlane Jacek Będkowski, Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane 'COBEX’, spółka z o.o., Winkelmann Sp. z o.o. Zbiórki funduszy dokonali także działacze kół Przyjaciół Dzieci, działających przy Miejskim Przedszkolu nr 16 i 18.

Na apel TPD odpowiedzieli pracownicy lokalnych przedsiębiorstw i instytucji. Zebrane wśród kolegów słodycze przywieźli już przedstawiciele Prokuratury Rejonowej w Legnicy, Prrzedsiębiorstwa Usługowo-Budowlanego 'COBEX”, Sąd Rejonowy w Legnicy oraz Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy. Wiemy też, że Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna Psychologiczno-Pedagogiczna w Legnicy stworzyła u siebie możliwość zbierania prezentów. To samo uczynili przedstawiciele Centrum Fitness PIEKARY, którzy mobilizują tym samym swoich klientów do ograniczania kalorii na rzecz uśmiechu dziecka. Kibicowską akcję „Daj pluszaka dla dzieciaka” zorganizowali piłkarze Miedzi Legnica wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców Tylko Miedź, gdzie podczas dwóch ostatnich meczów w listopadzie zbierali maskotki.

Nie zawiedli przyjaciele z kół Przyjaciół Dzieci. Maskotki, słodycze, książki, zabawki trafią jako prezenty dzięki SP w Bartoszowie, SP w Budziwojowie, SP nr 10 w Legnicy, Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP, SP nr 7 w Legnicy, SP w Raszówce, Kołu Specjalnej Troski w Wojcieszowie, SP nr 3 w Chojnowie, Zespołu Szkół Samochodowych, Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, SP nr 1 w Polkowicach, SP nr 16 w Legnicy, SP w Rzeszotarach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, SP nr 18 w Legnicy, SP w Snowidzy, SP nr 1 w Legnicy, SP w Raszowej, SP nr 12 w Lubinie, Zespół Szkół Rolniczych.

19 grudnia odbędzie się wielka integracyjna wigilia TPD. Partnerem przedsięwzięcia będzie, jak co roku, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Legnicy.

Partnerem promocyjnym akcji „Uśmiech pod choinkę” zostało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które wyświetli spot reklamowy we wszystkich autobusach miejskich na terenie miasta.

Akcja trwa nadal!
Dary można przynosić do siedziby biura TPD przy al. Orła Białego 2, do budynku Starostwa Powiatowego pok. 427, do TUPTUSIOWA na Piekarach (ul. Kamińskiego 31), Strefy Miedzi w Galerii Piastów w Legnicy, Centrum Fitness PIEKARY.

Można wspomóc przedsięwzięcie także finansowo na dofinansowanie wkładu własnego w organizację imprez mikołajowych i gwiazdkowych:
– dla dzieci z Legnicy: 83 1090 2066 0000 0001 1972 8118
– dla dzieci z w/w powiatów: 73 1090 2066 0000 0001 1971 2196
W tytule przelewu należy zawrzeć informację: „UŚMIECH POD CHOINKĘ”.

Dołącz do wydarzenia na FB!