ZATAŃCZYLI ZUMBĘ DLA TPD

Uwolnione endorfiny, świetna muzyka, atmosfera radości i uśmiechu, moc pozytywnej energii, spalone kalorie, instruktorka Dorota i roztańczeni ludzie – Zumbowiczki i Zumbowicze, którzy pomogli tańcząc dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. To wszystko wydarzyło się 11 stycznia podczas Noworocznego Charytatywnego Maratonu ZUMBY, zorganizowanego przez Centrum Fitness Piekary w Legnicy. Blisko 100 osób bawiło się w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4, a dochód ze sprzedanych biletów w wysokości ponad tysiąca złotych wesprze działalność statutową największego oddziału TPD w Polsce.

– Od zawsze podejmujemy rozmaite przedsięwzięcia dla dzieci. Tym razem ktoś zorganizował imprezę dla dorosłych, abyśmy my mogli dalej służyć najmłodszym – mówi Adam Kobel, rzecznik prasowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy.

– Pomysł wyszedł od TPD. Od razu nam się bardzo spodobał. Impreza wspiera szlachetną działalność Towarzystwa, a jednocześnie promuje aktywność fizyczną i daje szansę zaprezentowania naszego klubu. Myślę więc, że to nie ostatni taki maraton – dodała dla 24 Tygodnik Legnica-Lubin Agata Jacewicz z Centrum Fitness Piekary.

– To dobry pomysł żeby spalić nadmiar kalorii oraz żeby wspomóc TPD – mówiła Portalowi e-legnickie.pl jedna z uczestniczek maratonu.

To był również debiut tak dużego maratonu Zumby w Legnicy. Dzięki współpracy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z wieloma instytucjami udało się pozyskać partnerów przedsięwzięcia oraz patronów medialnych, którzy promowali wydarzenie za pośrednictwem środków przekazu. Na maraton przybyli także nowicjusze tej formy uprawiania fitnessu.

– Bardzo fajna impreza. Mam nadzieję, że takich maratonów będzie co raz więcej. Ale może nie w najbliższym czasie, bo pewnie będę leczyła moje zakwasy – powiedziała dla e-legnickie.pl pani Asia.

Przez trzy godziny Dorota Zielińska melodią latynoskich rytmów prowadziła uczestników Maratonu, którzy w pocie czoła spalali kalorie, świetnie się przy tym bawiąc. W przerwie Klub zaprezentował jedyne w Legnicy zajęcia na trampolinach, w ofercie Centrum Fitness Piekary znajdują się także zajęcia Zumby Kids, przeznaczone właśnie dla najmłodszych. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.fitnesspiekary.pl. Pracownicy TPD w przerwie zaprezentowali także taniec, który ćwiczą z dziećmi na koloniach w ramach akcji letnich.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci realizuje większość swoich zadań z odpisów 1 procenta podatku dochodowego, składek członkowskich i darowizn od sponsorów. W ramach wygranych konkursów i grantów na realizację zadań publicznych, jak np. organizacja Legnickiej Paraolimpiady czy Międzynarodowego Dnia Dziecka TPD potrzebuje jednak wniesienia wkładu własnego. Organizacja dofinansowuje także pobyt na zimowiskach lub koloniach. Jej działacze, aby móc pomagać potrzebującym dzieciom szukają więc sposobów na pozyskanie dodatkowych środków. Tym razem postanowiono spróbować czegoś nowego.

Współpraca organizacji pozarządowej z podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą ma wiele aspektów, ale tym najbardziej nieocenionym jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego – ocenia Adam Kobel. Powstaje swoisty łańcuch dobroci, dlatego też zdecydowaliśmy się stworzyć takie przedsięwzięcie, które przyniesie pozytywne rezultaty dla jego każdego ogniwa. Sport daje ku temu ogromne możliwości. Centrum Fitness Piekary zorganizowało maraton, przybyli uczestnicy tańcząc wylewali poty z uśmiechem na twarzy, a TPD dzięki temu może pomagać dzieciom.

Prezes Kazimierz Pleśniak ma nadzieję, że przykład wsparcia, jakiego udzieliło organizacji Centrum Fitness Piekary, zainspiruje inne legnickie firmy.

Jesteśmy po kolejnej akcji charytatywnej „Uśmiech pod choinkę”. Maraton to dla nas coś nowego, dostaliśmy zastrzyk energii do organizacji mnóstwa przedsięwzięć dla dzieciaczków, które czekają nas w nowym roku – mówi, także Zumbowiczka Dorota Jabłońska z legnickiego Oddziału TPD.

Zobacz relację w mediach:
Tańcząc Zumbę wspomagali dzieci, lca.pl
Setka legniczan bawiła się na Maratonie Zumby, 24legnica.pl
Tańczyli Zumbę dla TPD, e-legnickie.pl
Maraton Zumby w Legnicy [ZDJĘCIA], legnica.naszemiasto.pl
Zumba dla TPD,
Radio Plus Legnica

Zarząd Oddziału Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w organizację tego przedsięwzięcia:
Całej Załodze Centrum Fitness PIEKARY w Legnicy za życzliwość i organizację Maratonu
Pani Dorocie Zielińskiej, certyfikowanej instruktorce ZUMBY, która wytrwale porywała do zabawy tłum zumbomaniaków :)
Dyrekcji i Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 4 im. Puchalskiego w Legnicy za udostępnienie sali gimnastycznej
Patronom medialnym wydarzenia za ogromną promocję
Studenckiemu Kołu Przyjaciół Dzieci przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej za pomoc techniczną i promocyjną
Legnickiemu Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego w Legnicy
Zakładowi Oczyszczania Miasta LPGK za transport
Firmie TRANSDER za transport
Firmie DOMINIK w Legnicy za promocję i oplakatowanie
Panu Tadeuszowi Koblowi za wsparcie logistyczne
Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu za promocję w autobusach MPK
Szkolnemu Kołu Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół Samochodowych za pomoc techniczną
Szkolnemu Kołu Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych za pomoc techniczną
Pracownikom TPD w Legnicy za wytrwałość i wspólne zumbowanie

i Wam – Drodzy Uczestnicy za to, że przez zabawę zdecydowaliście się pomóc innym! DZIĘKUJEMY!

Zobacz zapowiedzi Maratonu w mediach:


Informacje, DAMI TV, 8.01.2014

e-legnickie.pl
lca.pl
24legnica.pl
legnica.fm
legnica.naszemiasto.pl
PIK.legnica.pl