BEZPIECZNIKI TAURONA Z POLICJĄ

Jak postępować by ferie były bezpieczne? By nic nam się nie stało, a zostały tylko fajne wspomnienia? Odpowiedzi na te pytania udzielali funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii KMP w Legnicy oraz firma TAURON Dystrybucja S.A. – organizator akcji „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka”, którzy w czasie ferii w Legnicy edukowali dzieci i młodzież.  Spotkania odbyły się w Świetlicy Terapeutycznej przy ul. Brackiej, w Młodzieżowym Centrum Kultury i Domu Kultury „Atrium” oraz ostatnie z nich – w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Łącznie udział wzięła prawie setka dzieci w różnym wieku, spędzająca ferie w mieście.

Nasza organizacja realizuje zadania programowe z zakresu profilaktyki zdrowia i bezpieczeństwa, więc projekt „Bezpieczniki TAURONA” idealnie wpisuje się w trwającą akcję „Zima w mieście z TPD” dla dzieci, które na czas ferii zimowych pozostają w miejscu zamieszkania – mówi Adam Kobel, rzecznik legnickiego TPD. Policja i koordynatorzy TAURONA i w ciekawy i przystępny sposób opowiedzieli między innymi o zasadach bezpiecznego użycia energii elektrycznej.

bezpieczniki_taurona-full

fot. TAURON DYSTRYBUCJA

Podstawowych zasad bezpieczeństwa jest kilka. Przede wszystkim ostrożność i myślenie w każdej sytuacji. Kolejne to:

Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz,
Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu – to może skusić potencjalnego złodzieja,
Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im,
Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze,
Nikomu nie podawaj swojego adresu zamieszkania, nazwiska, nr telefonu,
Jeśli ktoś próbuje Cię skrzywdzić, wołaj głośno o pomoc,
Jeśli ktoś krzywdzi Twojego kolegę, reaguj natychmiast i zawołaj osobę dorosłą

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się także skąd się bierze prąd, jak prawidłowo używać urządzeń zasilanych energią elektryczną, jak zachować się w trakcie burzy czy awarii energetycznej.

bezpieczniki_taurona01

fot. TAURON DYSTRYBUCJA

bezpieczniki_taurona02

fot. TAURON DYSTRYBUCJA

tekst: R. Stanisławska-Bąk