PODSUMOWANO KONKURS ŻYJMY ZDROWO I BEZPIECZNIE. WYSTAWA W GALERII PIASTÓW

Każda edycja regionalnego konkursu plastycznego „Żyjmy zdrowo i bezpiecznie” cieszy się dużą popularnością. W tym roku do siedziby TPD wpłynęło blisko 500 prac. Tradycyjnie też przy współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego organizatorzy pozwolili dzieciom i młodzieży na twórczość związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. 27 marca w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy odbyło się uroczyste podsumowanie, podczas którego wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom w kilku kategoriach wiekowych.

Zanim przyznano gratulacje, swoją prelekcję na temat bezpieczeństwa  w ramach projektu „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” zaprezentowali przedstawiciele firmy TAURON Dystrybucja w Legnicy: Radomir Preyzner oraz Renata Stanisławska-Bąk.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli także goście, m.in. zastępca prezydenta Legnicy Dorota Purgal, przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Jerzy Konopski, dyrektor WORD-u Stanisław Pawlak, Jan Fornal i Andrzej Jurkowski z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Walentyna Attinger i Małgorzata Stawiska-Lichota.

Jurorami w tegorocznej edycji konkursy były panie: Helena Olszewska-Korzeniewicz – zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legnicy, Małgorzata Bochyńska – koordynator środowiskowi Fundacji Zielona Akcja oraz Marta Sroczyńska – animator kultury OM TPD.

Wyróżnione prace można obejrzeć w Galerii Piastów w Legnicy (w tzw. łączniku między „starą” a „nową” Galerią).

WYNIKI KATEGORIA “ŻYJMY ZDROWO I BEZPIECZNIE”

WYNIKI KATEGORIA “BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”

Fundatorami nagród w konkursie są: Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta w Legnicy, Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy oraz legnicki oddział TPD.

ZDJĘCIA ZOSTANĄ DODANE NIEBAWEM

Laureaci:
Kategoria 5-9
I Maja Majchrzak Szkoła Podstawowa w Mikołajowicach
II Otylia Pachla Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie
III Roksana Zienkiewicz Szkoła Podstawowa w Mikołajowicach

Kategoria 10-13
I Wiktoria Stasina Szkoła Podstawowa nr 16 w Legnicy
II Nina Dittrich Szkoła Podstawowa w Starym Łomie
III Willem Kerstens Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie
III Karol Dittrich Szkoła Podstawowa w Starym Łomie

Kategoria 14-16
I Weronika Szadkowska Gimnazjum Publiczne w Ścinawie
II Kamila Hofman Gimnazjum w Spalonej
III Aneta Wójcik Gimnazjum w Spalonej

Kategoria powyżej 16
I Alicja Staszak Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie
II Kamil Mendyk Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie
III Aneta Adolph Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie

Kategoria BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM
Kategoria 5-9
I Liza Szymańska i Wktor Barcicki Miejskie Przedszkole nr 8 w Legnicy
II Jula Wiśniewska Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie
III Karolina Kowal Szkoła Podstawowa w Krotoszycach

Kategoria 10-13
I Natalia Turbiarz Szkoła Podstawowa w Krzywej
II Norbert Podolak Szkoła Podstawowa w Starym Łomie
III Julia Ślemp Szkoła Podstawowa nr 19 w Legnicy

Kategoria 14-16
wyróżnienie: Aleksandra Zataj Gimnazjum nr 1 w Legnicy

Kategoria powyżej 16 lat
I Sebastian Piotrowski Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie
II KrystynaPawliszynZespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie
III Sebastian DługoszZespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie