KRĘGLARSKA RYWALIZACJA W LUBINIE

Bez aktywności nie ma sprawności! Pod takim hasłem, Zespół Szkół Placówek Oświatowych w Lubinie zorganizował III Dolnośląski Turniej w Kręgle. W rywalizacji wzięło udział 7 placówek z naszego województwa.

Jak za każdym razem przy okazji organizowania takich imprez, celem jest popularyzacja gry w kręgle jako formy spędzania wolnego czasu, rozwijanie aktywności ruchowej i integracja młodzieży. Na obiekcie Regionalnego Centrum Sportowego stawiły się reprezentacje placówek z Lubina, Jawora, Bolesławca, Głogowa, Legnicy, Złotoryi, a także Szklar Górnych. – Nasi uczniowie bardzo lubią przychodzić na kręgielnię. Sprawia im to bardzo dużo radości i daje poczucie sukcesu, co jest bardzo istotne w przypadku naszych uczniów – skomentowała Renata Żabińska, wicedyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

Impreza odbyła się pod ciekawym hasłem: „Bez aktywności nie ma sprawności”. – Nasze dzieci bardzo szeroko rozumieją to hasło. Kto nie używa ruchu, ten jest mniej sprawny. Dlatego też, turniej ten odbywa się pod takim, a nie innym hasłem – powiedziała Katarzyna Pietruszko, nauczycielka wychowania fizycznego w ZSiPO. – Od piętnastu lat organizujemy turnieje kręglarskie, dzięki pomysłowi Danuty Wantuły, która jako dyrektor naszej szkoły zaproponowała taką aktywność – dodała Krystyna Jania, nauczycielka wychowania fizycznego w ZSiPO.

kreglarska_rywalizacja_w_lubinie-fot.lubinpl02więcej zdjęć na portalu lubin.pl

Współorganizatorami, bez których impreza nie mogła by dojść do skutku byli Regionalne Centrum Sportowe, Lubiński Klub Olimpijczyka, a także Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. – Jestem zaszczycony, że mogłem uczestniczyć w tej imprezie. W sposób szczególny integruje dzieci, które wymagają nieco więcej opieki od osób dorosłych. Działania TPD przede wszystkim dba p dobro dziecka. Największą radość sprawia mi uśmiech młodych ludzi – powiedział Bogdan Krzywański, prezes oddziału powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Podopiecznym lubińskiej placówki bardzo podobała się ta sportowa inicjatywa. – Bardzo dobrze czujemy się na kręgielni i bardzo nam się tu podoba, bo bardzo lubimy ten sport – przyznała Ewelina, zawodniczka ZSiPO w Lubinie.

źródło: www.lubin.pl