XII LEGNICKA PARAOLIMPIADA – ZGŁOSZENIA

Zarząd Oddziału Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy organizuje XII edycję Legnickiej Paraolimpiady TPD 2014 połączoną z imprezą plenerową pn. „Pożegnanie Lata 2014”. W tym roku do tego sportowego święta włączy się także Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Miedź” i koordynatorzy projektu „Kibice Razem”. Impreza odbędzie się w dniach 24-25 września 2014 (środa-czwartek).

W pierwszym dniu 24 września o godz. 9:00 rozegrane zostaną zawody pływackie na Basenie „Bąbelek” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Legnicy na ul. Mazowieckiej.

Główna część Paraolimpiady odbędzie się 25 września na boisku lekkoatletycznym/treningowym przy Stadionie Miejskim przy Al. Orła Białego. Jej rozpoczęcie planuje się na godz. 11:00, a zakończenie ok. godz. 17:00.

Z G Ł O Ś   U D Z I A Ł

Zapraszamy młodych paraolimpijczyków. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościową plakietkę, talon na posiłek, słodycze i napoje oraz dyplom uczestnictwa. Wszystkie zespoły zostaną nagrodzone pamiątkowymi wyróżnieniami. Przewiduje się zorganizowanie konkurencji dostosowanych do różnego rodzaju niepełnosprawności i wieku uczestników. Polecamy udział w rozgrywkach także osobom indywidualnym – jeśli znają Państwo kogoś, kto nie uczęszcza do szkoły/placówki, a chciałby wziąć udział – prosimy o informację.

Wśród konkurencji przewiduje się (uczestnik może wziąć udział w maksymalnie dwóch dyscyplinach):
a) Pływanie
b) Biegi przełajowe na około 300-400 m.
c) Biegi na 60 i 100 m.
d) Rzut dyskiem plastikowym
e) Rzut do kosza
f) Rzut piłką lekarską
g) Łucznictwo
h) Kręgle
i) Slalom na wózkach dostosowany do różnych rodzajów niepełnosprawności

Przewiduje się medale za trzy czołowe miejsca. Punktowane również będą poszczególne drużyny od 1-6 punktów. Za zajęte miejsca indywidualnie od I-III oraz za prezentację drużyny podczas defilady. Najlepsze reprezentacje otrzymają puchary.

Każda reprezentacja winna przygotować tabliczkę informacyjną z nazwą i logo placówki o wymiarach około 80x40cm. Poszczególne reprezentacje mogą przygotować własne stroje, rekwizyty, dekoracje itp. Wszyscy uczestnicy Paraolimpiady mogą brać udział w innych konkurencjach z nagrodami organizowanymi w ramach Festynu Rekreacyjnego „Pożegnanie Lata 2014”. Zapraszamy do uczestnictwa!

Udział osób niepełnosprawnych w Paraolimpiadzie z podaniem liczby uczestników oraz imiennym wykazem (DRUKOWANYMI LITERAMI – celem przygotowania dyplomów uczestnictwa) oraz zgłoszeniem do wskazanych konkurencji* należy przesłać na adres tpd.legnica@wp.pl bądź faksem, tel. 76 724-51-09 do dnia 18 września 2014 (termin nieprzekraczalny!). UWAGA: Jeden uczestnik może brać udział w maksymalnie dwóch konkurencjach!

* pływanie, biegi przełajowe na ok. 300-400m., biegi na 60 i 100 m., rzut dyskiem plastikowym, rzut do kosza, rzut piłką lekarską, łucznictwo, kręgle, slalom na wózkach

Jako organizatorzy mamy serdeczną prośbę o zaplanowanie czasu udziału w imprezie tak, aby uczestniczyć przynajmniej do godziny 15.00 i dać możliwość udziału zwycięzcom konkurencji w akcie dekoracji medalami, a także udziału w festynie „Pożegnanie lata 2014”.

Z G Ł O Ś   U D Z I A Ł