UDANA AKCJA LETNIA TPD 2015

W okresie od 27 czerwca do 20 sierpnia 2015 Oddział Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci był organizatorem 14 turnusów kolonijnych zlokalizowanych w Międzyzdrojach, Darłowie, Szklarskiej Porębie i Karpaczu, a także we Włoszech. Koła Przyjaciół Dzieci z Lubina i Jawora zorganizowały nad morzem turnusy rehabilitacyjno-lecznicze z rodzicami dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Koło Przyjaciół Dzieci z Miłkowic – turniej miłośników brydża. Ponadto na bazie legnickiego Ośrodka „Kibice Razem” organizowano w lipcu akcję „Lato w mieście”.

Łącznie TPD zorganizowało kolonie dla blisko 600 uczestników. Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Legnicy 100 dzieci wyjechało nieodpłatnie. 300 dzieciom z najuboższych rodzin udzielono zniżek z funduszy przekazanych przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta Legnicy, Fundację KGHM „Polska Miedź”, Starostwa Powiatowe w Legnicy, Urząd Gminy w Legnickim Polu oraz z funduszy uzyskanych z akcji charytatywnych TPD (w tym Charytatywnego Maratonu Zumby), przekazanego 1%. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu dofinansował czternastodniowe turnusy dla dzieci z Legnicy. Koncesjonowane Biuro Podróży Kenion z Legnicy zorganizowało dzieciom wyjazd na obóz młodzieżowy do Włoch.

zobacz_galerie_zdjec

Kolonie były bardzo przyjazne dzieciom z różnorodnym i bogatym programem rekreacyjno-krajoznawczym i sportowym. Organizowano imprezy kulturalne, konkursy i turnieje, zawody sportowe z nagrodami i medalami. W programie uwzględniono obchody 70-lecia TPD w Legnicy i na Dolnym Śląsku orz Roku 20215 jako poświęconemu Janowi Pawłowi II, a także akcenty patriotyczne z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i Dnia Wojska Polskiego.

Kolonie uzyskały wysoką ocenę Dolnośląskiej Komisji Rewizyjnej TPD, Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty oraz Wydziału, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Legnicy. Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom, sponsorom, kadrze wychowawczej i medycznej.