AKCJA ZAJĄCZEK 2016 – TPD BĘDZIE PRZYJMOWAŁO DARY. WOLONTARIUSZY PROSIMY O WSPARCIE

Informujemy, że 1 marca br. rozpoczynamy akcję charytatywną TPD ,,Zajączek 2016”. Prosimy o włączenie się do podejmowanych działań w zorganizowaniu zbiórki świątecznych słodyczy – czekoladowych zajączków, baranków, pisanek i innej galanterii czekoladowej. Mogą być zbierane również artykuły spożywcze o długim terminie ważności.

Zebrane dary proszę przynosić do siedziby Oddziału Miejskiego TPD w Legnicy (przy al. Orła Białego 2) do 23 marca.

Zebranymi w czasie naszej wspólnej akcji produktami chcielibyśmy uzupełnić paczki świąteczne przygotowane dla najuboższych rodzin z okazji Świąt Wielkanocnych.

Zachęcamy również wolontariuszy o zdolnościach plastycznych do wykonania kartek świątecznych i stroików wielkanocnych. Wykonane kartki i stroiki prosimy dostarczyć do 19.03. do naszego biura przy al. Orła Białego 2  w Legnicy. Część z nich TPD chce przeznaczyć na wystawę w Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się pod koniec marca w Legnicy. Dochód z rozdysponowania wśród mieszkańców zostanie przeznaczony na pomoc w ramach akcji „Zajączek 2016”.

Można też zorganizować na terenie szkoły (placówki) kiermasz świąteczny z którego dochód będzie przeznaczony na paczki dla najbardziej potrzebujących podopiecznych kół.

Warto nadmienić, że pomysł akcji Zajączek wyszedł od przewodniczących kół Przyjaciół Dzieci, pani Beaty Kartowicz i Agaty Ornowicz. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem i wsparciem wśród przewodniczących oraz podopiecznych kół Przyjaciół Dzieci.