PRZEKAŻ 1% DLA WOLONTARIUSZKI TPD

Ola Miktus ma zaledwie 25 lat. Od roku zmaga się z ciężką i rzadką chorobą, która uniemożliwia jej możliwość aktywnego życia. Legniczanka, która jako wolontariusza Towarzystwa Przyjaciół Dzieci była zaangażowana w pomoc innym, teraz sama potrzebuje Waszej pomocy.

Choroba Oli przyszła niespodziewanie. Najpierw zabrała jej możliwość jedzenia, później mówienia, w końcu oddychania. To całkowicie zmieniło jej życie. Jeszcze kilka miesięcy temu przygotowywała się do ukończenia studiów. Chciała otworzyć nowy etap w swoim życiu. Teraz tamte plany musiały zejść na dalszy plan. Najważniejsze są leczenie i rehabilitacja

Dzisiaj jedyną metodą utrzymania ograniczonej sprawności jest kosztowna rehabilitacja. Niestety, mimo orzeczenia przez lekarza pełnej niesprawności, Ola nie ma prawa do renty inwalidzkiej. Powodem jest krótki staż pracy.

Chodzi o przekazanie jednego procenta podatku na leczenie i rehabilitację. Dzięki temu młoda legniczanka będzie miała szanse na funkcjonowanie.

Jeden procent podatku można przekazać za pośrednictwem Fundacji Na ratunek Dzieciom z Dolnego Śląska. Wystarczy w rocznym rozliczeniu PIT wpisać numer KRS fundacji 0000305648 z dopiskiem cel szczegółowy: Aleksandra Miktus.

\za: lca.pl\

ola_miktus_1procent