AKCJA ZIMOWA TPD W KARPACZU I W MIEŚCIE

Od 11 do 20 lutego dzieci i młodzież uczestniczyły w zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy zimowisku w Karpaczu. W bardzo przyjaznym dzieciom Ośrodku Wypoczynkowym Morion wypoczywało łącznie około 70 podopiecznych. Równolegle dla osób, które na czas ferii pozostały w mieście działacze TPD i koordynatorzy Ośrodka KIBICE RAZEM zorganizowali akcję „Zima w mieście”, oferując dzieciom bezpłatne atrakcje stacjonarne i plenerowe. Codziennie z zajęć korzystało średnio 30 dzieci. Łącznie z wypoczynku skorzystało ponad 150 dzieci.

Turnus w Karpaczu miał charakter profilaktyczny, rekreacyjny i krajoznawczy. Dzieci uczestniczyły w jeździe na łyżwach, kąpielach wodnych, kuligach, ogniskach, brały także udział w konkursach i turniejach z nagrodami. Organizacja zimowiska nie byłaby możliwa bez wsparcia Urzędu Miasta w Legnicy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Kibice i działacze TPD dla dzieci w Legnicy przygotowali m.in. udział w grach Play City w Galerii Piastów, wyjścia na basen i do kina, malowanie oprawy meczowej, bal karnawałowy i wyjazd na wycieczkę do Wrocławia, gdzie zwiedzili m.in. Ośrodek KIBICE RAZEM Śląsk Wrocław oraz Ogrody Doświadczeń Humanitarium, gdzie poprzez doświadczenia obcowali z nauką. Dzięki współpracy z Zarządem Głównym TPD część podopiecznych Ośrodka wyjechała na zimowisko do Serocka pod Warszawą.