RUSZYŁA AKCJA LETNIA TPD LEGNICA

25 czerwca pierwszy autokar z 51 uczestnikami wyruszył na kolonię TPD Legnica do Międzyzdrojów. Łącznie Oddział Miejski TPD Legnica rozplanował 10 turnusów kolonijnych, a koła Specjalnej Troski z Jawora i Lubina – 2 turnusy rehabilitacyjno-lecznicze dla dzieci niepełnosprawnych z rodzicami i opiekunami nad morzem.

15-osobowa grupa podopiecznych świetlicy „Kibice Razem” wyjedzie bezpłatnie na 10-dniowy pobyt w Ośrodku TPD do Serocka koło Warszawy, a na kolonii TPD w Helenowie w Warszawie gościć będzie kilkunastoosobowa grupa dzieci z Ukrainy, z partnerskiego miasta Legnicy – Drohobycza. Będzie to śpiewający zespół „Odrodzenie” działający przy polsko-drohobyckim Stowarzyszeniu Kultury Polskiej „Odrodzenie” w Drohobyczu.

Ponadto na bazie Ośrodka „Kibice Razem” prowadzone będzie w sierpniu otwarta akcja wypoczynkowa „Lato w mieście” dla dzieci pozostających na wakacjach w Legnicy. Warto dodać, że na koloniach TPD przebywać będzie bezpłatnie 100-osobowa grupa dzieci wytypowanych przez legnicki MOPS, a ponad 300 dzieci otrzymało dofinansowania do wypoczynku udzielonych przez Fundację KGHM „Polska Miedź”, Urząd Miasta w Legnicy, Fundusz Składkowy KRUS, Urząd Gminy w Legnickim Polu.

Łącznie w wypoczynku kolonijnym i w miejscu zamieszkania weźmie udział ponad 900 dzieci z Legnicy i subregionu legnickiego. Programy wszystkich kolonii są przyjazne dzieciom, opracowane z uwzględnieniem nie tylko krajoznawstwa i rekreacji, ale również będą obchody 100-lecia Niepodległości Polski, Roku Ireny Sendlerowej i nadchodzącego stulecia TPD.