WNUK ZAŁOŻYCIELA RTPD SZKOLI NOWĄ GENERACJĘ LIDERÓW

W dniach 15-17 lipca br. w podwarszawskim „Helenowie” przebywał prof. Tomasz Arciszewski – profesor George Mason University w Fairfax, USA, prezes firmy konsultingowej „Successful Education LLC” oraz wnuk inicjatora powołania Robotniczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Postanowił z tej okazji zorganizować szkolenie dla działaczy TPD pt. „Liderzy XXI w.”. Z Legnicy uczestniczył w nim Adam Kobel – wieloletni członek naszego Stowarzyszenia. W warsztatach udział wzięli także przedstawiciele z Wałbrzycha, Bogatyni, Kalisza, Ostrołęki, Koszalina oraz Warszawy. 

Jak mówi prof. Tomasz Arciszewski, „celem trzydniowego intensywnego szkolenia było rozpoczęcie procesu kształtowania nowej generacji liderów TPD, która zagwarantuje dalszy rozwój organizacji zgodny z potrzebami i możliwościami 21-go wieku, szczególnie w zakresie innowacyjności i kreatywności. Przedmiotem szkolenia było przekazanie uczestnikom niezbędnego do działań kreatywnych obszaru transdyscyplinarnej wiedzy, ale również zainicjowanie procesu ich przemiany intelektualnej i emocjonalnej na ludzi przygotowanych w razie potrzeby do odgrywania roli liderów efektywnych w działaniu”.

Uczestnicy otrzymali certyfikaty wydane przez Successful Education LCC.

Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zadbał także o turystyczny wymiar wizyty w stolicy. Zorganizowali z przewodnikiem wycieczkę Traktem Królewskim.

 szkolenie_liderzy_arciszewski2021