AKCJA ZIMOWA Z TPD ZAKOŃCZONA SUKCESEM – ZOBACZ ZDJĘCIA

Kiedy rozbrzmiewają szkolne dzwonki, a na ich korytarzach słychać wrzask to znak, że ferie dobiegły końca. To także dobry moment, aby usystematyzować zimowe wspomnienia. Jak co roku, w organizację takich atrakcji dla dzieci z miasta i okolic włączyło się również Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy.

Przez dziesięć dni, w okresie od 16 do 25 stycznia w śniegowych szaleństwach w Karpaczu udział wzięła ponad 40-osobowa grupa. A jest co wymieniać, bo oprócz jazdy na sankach, jabłuszkach, lepienia bałwanów i obrzucania się śnieżkami, dzieci jechały kuligiem ciągnięte przez zaprzęg konny z przyczepionymi saniami. Próbowały swoich sił także w jeździe na łyżwach na lodowisku. Organizatorzy zadbali także o wycieczki plenerowe, m.in. do Szklarskiej Poręby i Jeleniej Góry. Po beztroskich szaleństwach na mroźnym powietrzu przyszedł czas na wypoczynek w Domu Wypoczynkowym “Morion”, prowadzonym przez Państwa: Grażynę i Krzysztofa Kowalów. To tam oprócz zakwaterowania, dzieci spędzały czas na zabawach, konkursach oraz edukacji. Prezentowano filmy profilaktyczne na temat zagrożeń, zdrowia i bezpieczeństwa.

Za opiekę wychowawczą Zarząd Oddziału składa podziękowania Paniom: Annie Frydlewicz, Alinie Tarnawskiej i Dorocie Jabłońskiej oraz Pani Grażynie Carda za opiekę pielęgniarską.


Zimowisko w Karpaczu 16-25.01.2012 (fot. Dorota Jabłońska / TPD)
 

Czas zagospodarowano również tym dzieciom, które ferie zimowe spędziły w mieście. Wsparli nas w tym przyjaciele TPD. Uczestnicy spotkali się z ekologiem Zielonej Akcji, który uciął sobie pogawędkę na temat ochrony środowiska i zadań, jakie każde dziecko może realizować na poczet przyszłości planety. Policjanci z Komendy Miejskiej w Legnicy zwracali uwagę na kwestie bezpieczeństwa i zagrożeń. Inna kwestia: czy któryś z mieszkańców Legnicy objechał kiedyś swoje miasto z przewodnikiem? To stało się możliwe dzięki Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Legnicy (MPK Legnica). W takiej wycieczce udział wzięła grupa z Pogotowia Opiekuńczego. Dzieci miały okazję porozmawiać także z Honorowym Obywatelem Legnicy Kazimierzem Pleśniakiem, który dał się poznać od innej strony niż prezes TPD. W przeddzień chętne dzieci odwiedziły Muzeum Miedzi w Legnicy.


Akcja zimowa TPD “Zima w mieście 2012″

Na wysokości zadania stanęli pracownicy i stażystki biura, organizując szereg konkursów m.in. plastycznych i wokalnych. Okazały się być również dobrymi wodzirejami gier towarzyskich, planszowych i kalamburów. Zapraszamy do obejrzenia powyższych zdjęć oraz materiału wideo. Uczestników zimowiska i akcji “Zimy w mieście” zapraszamy do naszego profilu nk.pl. Będziemy w kontakcie! Pamiętajcie – najbliższy wypoczynek już za pół roku. Odbędą się kolonie letnie do Międzyzdrojów, Różanki i Karpacza.