DZIAŁANIA KÓŁ PRZYJACIÓŁ DZIECI. SĄ TEŻ PIERWSI DARCZYŃCY [WPIS NA BIEŻĄCO AKTUALIZOWANY]

(AKTUALIZACJA 04.01.2013) Mikołaj ze Śnieżynkami TPD podsumowuje akcję charytatywną “Uśmiech pod choinkę”. 15 stycznia odbędzie się jeszcze zabawa dla przedszkolaków pn. “Witaj nam Nowy Roczku”. Teraz zbieramy wszystko w całość i zobaczymy ILE uśmiechów podarowaliśmy dzieciom pod choinkę.

Tymczasem, jeszcze przed spotkaniem wigilijnym finansową darowiznę otrzymaliśmy od państwa Zofii i Zbigniewa Kołodziejskich.

Koło Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 podarowało nam reklamówki maskotek. Ciekawą inicjatywą wykazał się pan Robert Wójcicki z koła Przyjaciół Dzieci przy I Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy. Fundusze zebrane podczas koncertu kolęd przekazane zostały na cele statutowe Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy.

Za kilka dni na stronie internetowej TPD pojawi się obszerne podsumowanie całej akcji. Tymczasem zapraszamy na nasz profil na Facebooku. Tam najświeższe informacje :)

(AKTUALIZACJA 20.12.2012) Wigilia TPD została w głównej mierze zorganizowana dzięki darowiźnie Fundacji Polska Miedź z Lubina oraz Urzędu Miasta z funduszu PFRON.

Darowiznę finansową na realizację akcji organizatorzy otrzymali również od firmy Budrim, a indywidualnie uczyniła tak pani Halina Wybiera, emerytka, która o akcji dowiedziała się z mediów.

Z inicjatywy Jakuba Watrala, prezesa Studenckiego Koła Naukowego Analiz Rynkowych, funkcjonującego przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu przeprowadzono wśród studentów i pracowników zbiórkę funduszy na rzecz akcji charytatywnej.

Do inicjatywy zbierania słodyczy i zabawek wśród legnickich instytucji i firm dołączyli pracownicy Prokuratury Okręgowej z Legnicy, KGHM Metraco, Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy, DGP Dozorbud i Leroy Merlin z Legnicy.

Górę zabawek i słodyczy przekazali przyjaciele TPD z kół przy Szkole Podstawowej nr 4 i 7, Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych oraz Szkole Podstawowej z Rosochatej i SP ze Szklar Górnych. Do biura TPD zawitała także pani Wiola Krawczyk, która z pomocą dzieci ze scholi parafialnej Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy zebrała i przekazała maskotki oraz dziecięce buciki.

(AKTUALIZACJA 11.12.2012) W ostatnich dniach kolejni darczyńcy dołączyli do akcji TPD. Darowiznę finansową na realizację akcji “Uśmiech pod choinkę” organizatorzy otrzymali od firmy:

Bank Zachodni WBK S.A. Oddział Legnica

Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A.
Cech Rzemiosł Różnych

od także od uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Legnicy, Miejskiego Przedszkola nr 14 w Legnicy, Zespołu Szkół Samochodowych, V Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Budowlanych.

Do partnerów akcji dołączyli Joanna Katarzyna Grela z Restauracji Gospoda “Spiż”, która ufundowała gorące przekąski w trakcie zabawy mikołajkowej oraz cukiernia “Korneliusz Okoń” za słodkości. Hurtownia zabawek Interhurt z Legnicy przekazała do paczek gry planszowe, a książki otrzymaliśmy od Hurtowni Książek “Skazani na Sukces”.

Górę zabawek i słodyczy przekazali przyjaciele TPD z kół przy Miejskim Przedszkolu nr 1, 14 i 16, Szkole Podstawowej nr 18, Zespole Szkół Integracyjnych, Gimnazjum nr 5, Szkole Podstawowej z Niedźwiedzic, Krotoszyc, Zespole Szkół z Legnickiego Pola oraz Gimnazjum ze Ścinawy.

Do akcji “Uśmiech pod choinkę” dołączyli nasi przyjaciele z Ochotniczego Hufca Pracy w Legnicy.

(AKTUALIZACJA 5.12.2012) Darowiznę finansową na realizację akcji “Uśmiech pod choinkę” otrzymaliśmy od firmy  Winkelmann Sp. z o.o.

Do inicjatywy zbierania słodyczy i zabawek wśród legnickich instytucji dołączyli pracownicy Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej z Legnicy. Nasi przyjaciele z kół Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej nr 10 oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Legnicy również podarowali niezbędne do paczek produkty. SP nr 1 i Zespół Szkół Samochodowych wsparli akcję także finansowo, a indywidualnie uczynił tak pan Wojciech Cichoń.

Do naszego biura wracają osoby, które już wcześniej wsparły akcję. Należy do nich pani Sylwia oraz emeryci z koła Przyjaciół Dzieci przy Sekcji Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego z Legnicy.

J A K  M O Ż E S Z  P O M Ó C ??

(AKTUALIZACJA 3.12.2012) Od rana w biurze TPD jak w ulu. Kolejne osoby przychodzą z podarunkami. Reprezentacja Zespołu Szkół Samochodowych z Legnicy przyniosła ogromnego pluszowego psiaka i przekazała zebrane wcześniej fundusze na akcję Uśmiech pod choinkę. Maskotki przynieśli także przedstawiciele koła Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej nr 9 w Legnicy. Babcia jednej z naszych współpracownic pani Stanisława Kochanowska przekazała ręcznie wykonane czapki oraz zabawki. Pluszaki podarowała także pani Małgorzata Stanberg, pani Teresa Białas, a pani Anna Gruzińska udostępniła kredki do paczek. Koło Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej w Krzywej zawitało do biura ze słodyczami, książkami i żywnością. Torbę słodyczy przekazało także koło przy Szkole Podstawowej w Rzeszotarach oraz Zespole Szkół Rolniczych w Legnicy. Przed weekendem, pod koniec dnia w piątek z podarunkami przyszli pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z Legnicy.

O UŚMIECHU POD CHOINKĘ MEDIALNIE ~

(AKTUALIZACJA 30.11.2012) Do partnerów akcji charytatywnej “Uśmiech pod choinkę” dołączyła Galeria Piastów, która na ekranach ledowych umiejscowionych w patio wyświetlać będzie spot promocyjny. Poniżej efekt :) Chcieliśmy podziękować darczyńcom za udział w zeszłym roku i poinformować, że Mikołaj ze Śnieżynkami znów działa :) Wszelkie najnowsze informacje pojawiają się na naszym FB www.facebook.com/TPDlca oraz na evencie Uśmiech pod choinkę.

Coraz więcej osób dołącza do akcji. Mega paki ze słodyczami podarowali przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 16 w Legnicy, SP z Bartoszowa i Miejskiego Przedszkola nr 1 i nr 14 z Legnicy. Słodycze i maskotki podarowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Bieniowic. Koło Przyjaciół Dzieci przy Sekcji Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Legnicy przekazało dwie duże pakunki z maskotkami, słodyczami i książkami, podobnie uczyniła Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Legnicy. Bank Gospodarki Żywnościowej przekazał dziewięć kartonów z zawartością wszelakich słodkości :) A dzisiaj.. a dzisiaj do biura TPD przybyli przedstawiciele Sądu Okręgowego w Legnicy, którzy przekazali nam z zebranych wcześniej wśród współpracowników słodycze i zabawki :)

Otrzymaliśmy też wsparcie finansowe na organizację imprez mikołajowych oraz zakup odpowiednich produktów do paczek. Do tej pory pomogli nam:
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna;
Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji;
Biuro Ekspertyz i Badania Bilansów PIAST;
Kantor Sp. z o.o. GANT s.k.a.;
Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjnych i Kartograficznych GONIOMETR w Legnicy;
Firmowy Serwis Ogumienia Decart Premio Legnica Opolska;
DGP DOZORBUD

(AKTUALIZACJA 25.11.2012) W naszym biurze przy Orła Białego ze słodyczami zjawiła się pani Sylwia, która o akcji dowiedziała się z Facebooka :) Ponadto kosz zabawek i słodyczy przywędrował od przedstawicieli Szkoły Podstawowej ze Snowidzy, Bartoszowa i Szkoły Podstawowej nr 16 w Legnicy.

W przyszłym tygodniu w autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy wyświetlana będzie plansza promująca tegoroczną akcję.

(dodano 20.11.2012) Jest już pierwszy odzew naszej charytatywnej akcji! Do naszego biura zgłosiło się małżeństwo z Legnicy, przekazało używane zabawki w bardzo dobrym stanie, a dziś (20 listopada) przyszła mega paka z pluszowymi maskotkami, zebranymi przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej z Chojnowa!

Finansowo wsparli nas już Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Biuro Ekspertyz i Badania Bilansów “Piast” z Legnicy.

Dołącz do naszej strony na FB – bądź na bieżąco, zobacz pierwszy!

O akcji charytatywnej informują szkolne koła Przyjaciół Dzieci. Już na początku listopada pojawił się komunikat na stronie Szkoły Podstawowej nr 12 w Lubinie (które działa de facto drugi rok!), a młodzieżowi wolontariusze SK TPD przy Zespole Szkół Integracyjnych w Legnicy, którzy przeprowadzają zbiórkę używanych gier, zabawek i książek po to, aby przekazać je chorym dzieciaczkom, przebywającym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. Ponadto wiemy, że sporo szkolnych kół informuje o akcji na tablicach informacyjnych, umiejscowionych w placówkach.

O bieżących działaniach będziemy informować w tym dziale oraz na Facebooku!

Dołącz do specjalnie utworzonego wydarzenia “Akcja charytatywna Uśmiech pod choinkę 2012″ i bądź na bieżąco razem z nami! Zachęcamy do kliknięcia “Lubię to!” na naszym fanpage’u www.facebook.com/TPDlca