DZIEŃ DZIECKA TPD W LEGNICY ZORGANIZOWANY ZGODNIE Z OBOSTRZENIAMI

Po dłuższej przerwie w organizowaniu imprez, do których byliśmy przyzwyczajeni, Legnicki Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zorganizował z zachowaniem obostrzeń spotkanie z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki.

Uroczystość odbyła się zgodnie z obostrzeniami, wynikającymi ze stanu epidemii. Na dziedzińcu Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Legnicy, nieopodal Skweru Przyjaciół Dzieci, spotkało się 50 osób: dzieci – laureatów konkursów plastycznych i wirtualnych, wolontariuszy TPD oraz gości – zdobywców statuetek „Nade Wszystko Dziecko” oraz zaproszonych matek w ramach cyklu „Spotkania z Niezwykłymi Mamami”.

Autorem zdjęć jest P. Krzyżanowski (legnica.naszemiasto.pl)
Więcej zdjęć tutaj

Po raz XXIV wręczono legnickie statuetki TPD „Nade Wszystko Dziecko”, otrzymali je: Rozalia Urbaniak – przewodnicząca Koła z SP 16, Paweł Zadrożny –przewodniczący Koła Przyjaciół Dzieci w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych oraz przyjaciel dzieci, Zbigniew Mróz – prezes Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Bronisława Kuchmister - przewodnicząca koła Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Świerzawie oraz Danuta Jełowicka – przewodnicząca Koła Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Lubinie.

Dziewięć matel otrzymało listy z tytułami „Niezwykłych Mam”.

Podsumowano też XX jubileuszowy Regionalny Konkurs Plastyczny i Fotograficzny „Moja Mała Ojczyzna”, na który napłynęło 450 prac obrazujących piękno regionu. Najwięcej nagrodzonych prac z Legnicy napłynęło od uczniów I LO. Pojawili się także zaproszeni laureaci wirtualnych edycji konkursów: “Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej” oraz “Jarmark Talentów”. Część z nich wystąpiło także w części artystycznej podczas Dnia Dziecka. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe w Legnicy oraz Hutę Miedzi, przedstawiciele wolontariuszy – medale “Pomocna Dłoń”, a wszystkie dzieci – paczki ze słodyczami i owocami, m.in. dzięki Rank Progress w Legnicy. Ufundowano także specjalne nagrody z zaproszeniem na weekendowy wyjazd do Harcerskiej Bazy Obozowej w Zaborówcu.

Prezes Kazimierz Pleśniak przekazał dzieciom z całego Dolnego Śląska – słoneczne życzenia i pozdrowienia.

Przed Dniem Dziecka, wydano kolejny numer kwartalnika „Troska i Radość”, w której zaprezentowano m.in. sylwetki czterech matek z okręgów Jeleniej Góry, Legnicy, Wrocławia i Wałbrzycha.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele legnickiego UM i starostwa, Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, Społeczni Rzecznicy Praw Dziecka TPD oraz przyjaciele.

Zachęcamy do posłuchania relacji z Radia Plus Legnica.