GIMNAZJALIŚCI WIEDZĄ SPORO O TPD

25 marca w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym reprezentacje czterech gimnazjów wzięły udział w pierwszym w ramach jubileuszu Stowarzyszenia turnieju pt. “95 lat z TPD w służbie dziecku i rodzinie”. Turniej miał na celu zwiększenie wśród młodzieży szkół gimnazjalnych wiedzy o TPD, przybliżenie jego historii i osiągnięć jednej z najstarszych organizacji w Polsce. Jak pokazały rozgrywki – gimnazjaliści znają historię i działalność Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Reprezentacje czterech gimnazjów: z Budziszowa Wielkiego, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 z Legnicy, Zespołu Szkół Budowlanych oraz Zespołu Szkół Integracyjnych z Legnicy zmierzyły się w siedmiu konkurencjach turniejowych. Śpiewali piosenki ze stworzonymi słowami do znanego utworu, przeprowadzili też wywiady z zaproszonymi przez siebie przyjaciółmi TPD. I tak uczestnicy mogli dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy od Starosty Jaworskiego Stanisława Laskowskiego, Pełnomocnika Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych Grzegorza Żądły, Jana Fornala z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz dyrektora Gimnazjum nr 4 w Legnicy Zdzisława Grosickiego. Jurorzy otrzymali też od reprezentacji gimnazjów wcześniej wykonane albumy o pracy koła Przyjaciół Dzieci przy swoich gimnazjach.

Ostatecznie członkowie komisji w osobie prezesa legnickiego Oddziału TPD Kazimierza Pleśniaka, skarbnika Regionalnego Oddziału Dolnośląskiego TPD Zdzisławy Newelskiej oraz animatora kultury TPD Marty Sroczyńskiej najwięcej punktów przyznali reprezentacji Gimnazjum nr 3 w Legnicy przy Zespole Szkół Budowlanych, II miejsce przypadło Gimnazjum nr 9 (ZSI), trzecie Gimnazjum z Budziszowa Wielkiego, wyróżnienie otrzymali uczniowie Gimnazjum nr 2 (ZSO nr 3).

Kolejny turniej z tego cyklu odbędzie się 15 kwietnia. Tym razem udział wezmą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.


zdj. M. Melniczuk