GRZECZNOŚĆ NA CO DZIEŃ UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Oddział Miejski TPD w Legnicy zorganizował kolejny turniej „Grzeczność na co dzień”. Przedsięwzięcie stanowi cykl spotkań, promujących właściwe zachowanie się w życiu codziennym i znajomość savoir vivru dla reprezentacji szkół. W poprzednich miesiącach odbyły się już turnieje dla szkół podstawowych z miasta i okręgu oraz dla gimnazjów. Tym razem organizatorzy wystosowali zaproszenie do reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z Legnicy: do Zespołu Szkół Samochodowych, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz V Liceum Ogólnokształcącego.

Uczniowie wzięli udział w ośmiu konkurencjach o tematyce dobrego zachowania, które ocenili jurorzy w składzie:
- Kazimierz Pleśniak, prezes TPD w Legnicy,
- Joanna Masojć, tłumacz języka migowego w Polskim Związku Głuchych Oddział w Legnicy oraz surdopedagog w Zespole Szkół Integracyjnych w Legnicy
- Irena Piskorowska, księgowa Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy
- Dorota Jabłońska, specjalista ds. profilaktyki w Oddziale Miejskim TPD w Legnicy


fot. K. Napora

Największą pomysłowością uczestniczy wykazali się prezentując piosenki, często znane przeboje zaprezentowane w stylistyce grzeczności i zasad dobrego wychowania. Uczniowie świetnie poradzili sobie także z quizami, związanymi z tematyką turnieju, co świadczy o dużej wiedzy. Prawdziwym „smaczkiem” okazała się być konkurencja-niespodzianka, która polegała na przygotowaniu kanapek. Czteroosobowe jury oceniało sposób ich przygotowania, odpowiednie użycie sztućców i prezentację końcową.

W końcowej klasyfikacji najwięcej punktów i I miejsce powędrowało do reprezentacji Zespołu Szkół Budowlanych (Technikum Budowlanego), II miejsce zajęli chłopaki z Zespołu Szkół Samochodowych, III miejsce przypadło V Liceum Ogólnokształcącemu, a wyróżnienie otrzymali przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego (w turniejach TPD był to dla nich debiut).

TURNIEJ W MEDIACH:
Dobre maniery w szkole i na co dzień, lca.pl, 16.04.2013
Grzeczni na co dzień w Legnicy, legnica.naszemiasto.pl, 17.04.2013