HENRYKA KRZYWONOS W TPD!

Do biura legnickiego TPD zawitał dziś niecodzienny gość. Henryka Krzywonos-Strycharska, wielka sygnatariusza porozumień sierpniowych przyjechała do Legnicy na premierowy spektakl legnickiej sceny teatralnej “Zrozumieć H.”, realizowany na kanwie jej życia. W napiętym grafiku znalazła jednak czas, aby odwiedzić nasze Stowarzyszenie. Legenda Solidarności wraz z mężem spotkała się z działaczami, wolontariuszami i Okręgowymi Rzecznikami Praw Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Ponad godzinne spotkanie stanowiło okazję do wymiany doświadczeń oraz refleksji nad poprawą warunków życia najmłodszych. Obecni na nim działacze stwierdzili, że to także wielkie wyróżnienie dla organizacji gościć osobę z tak bogatą historią. Przede wszystkim jednak rozmowy toczyły się w rodzinnej atmosferze, bo jak zaznaczyła Henryka Krzywonos, “tak naprawdę wszyscy zajmujemy się podobną działalnością”.

Henryka Krzywonos, oprócz opozycyjnej działalności, znana jest także z aktywności na rzecz dzieci. Przez wiele lat prowadziła z mężem rodzinny dom dziecka w Gdańsku, a od lipca br. pełni funkcję społecznego doradcy Rzecznika Praw Dziecka RP – Marka Michalaka.

fot. Dominika Szymczak

GALERIA ZDJĘĆ

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO