KOLONIA TPD W HELENOWIE. DZIECI POZNAŁY STOLICĘ ORAZ GOŚCIA SPECJALNEGO

Na dwutygodniowym wypoczynku w dniach 26.06-9.08. br. w Centrum Rehabilitacji, Opieki i Edukacji „Helenów” w Warszawie przebywała 40-osobowa grupa dzieci na kolonii, organizowanej czwarty rok z kolei przez Oddział Okręgowy TPD w Legnicy. W pięknie położonym Ośrodku Zarządu Głównego TPD w lesie, w dzielnicy Międzylesie, który na drugi rok będzie obchodził 100-lecie działalności, przekazanym przez siostrę Marii Curie-Skłodowskiej i jej męża dla ówczesnego Robotniczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Obecnie ośrodek w ciągu roku szkolnego służy dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami, a w czasie wakacji odbywają się tu kolonie.

Uczestnicy tegorocznej kolonii mieli nie tylko okazję do zwiedzania stolicy, ale także do spotkań z ciekawymi ludźmi. Jedną z nich była Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, która na kilka godzin zawitała do Helenowa. Została bardzo miło przyjęta przez dzieci – uczestników kolonii. Pytała o wrażenia z pobytu w stolicy, śpiewała i pląsała z dziećmi oraz wręczyła upominki i chętnie pozowała do zdjęć.

Spotkanie zapewne pozostanie na długo w pamięci dzieci. Oprócz kolonii w Warszawie, legnicki oddział TPD organizuje kolonii w Międzyzdrojach, Rajczy koło Żywca i Kudowie Zdroju, a koła TPD z Jawora i Lubina – obozy rehabilitacyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami wraz z rodzinami.

Akcja Letnia TPD obejmuje prawie 500 dzieci.

Posłuchaj relacji w Radiu Plus Legnica.