LAIK ZAPRASZA NA KONCERT CHARYTATYWNY DLA TPD

Legnica Aktywnie i Kreatywnie zaprasza na kolejną inicjatywę, organizowaną na rzecz podopiecznych TPD. Już 29 stycznia odbędzie się Noworoczny jazzowo-bluesowy koncert charytatywny. Tym razem wystąpią dwie niezwykle utalentowane legniczanki, Patrycja Kamola i Nikola Warda, które rozgrzeją atmosferę w ostatni weekend stycznia. Po koncercie odbędzie się jam session, czyli otwarte improwizacje muzyczne.

Dzięki całkowitemu zaangażowaniu non-profit Muzyków, Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy oraz Stowarzyszenia Legnica Aktywnie i Kreatywnie cały dochód z koncertu organizatorzy ponownie przekażą dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Gościem specjalnym wieczoru będzie Patrycja Kamola, która zaprezentuje nam swoją najnowszą, autorską płytę „Czekając na miłość”. Jak zapowiadała artystka, na koncercie odbędzie się premiera nowych autorskich kompozycji o charakterze jazzowo – popowym, ale również nie zabraknie bluesa. Będzie żywiołowo i radośnie. Młoda artystka, studentka wokalistyki jazzowej na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego i absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Legnicy, zdobyła niezliczoną ilość nagród oraz wiele doświadczenia scenicznego. Na swoim koncie ma współprace z takimi muzykami jak: Mike Russell, Lora Szafran, Katarzyna Groniec, Jan Wojdak, Stanisława Celińska, Joanna Trzepiecińska, Alicja Janosz, Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Kiljański.

Jak przyznaje wokalistka:
Bardzo się cieszę z mojego udziału w tym koncercie, ponieważ rzadko występuję w Legnicy. Zapraszam na ten koncert, gdyż wspólnie angażując się w pomoc dzieciom zrzeszonym w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Legnicy wraz z moimi fanami i przyjaciółmi, obecnymi na koncercie w Caffe Modjeska, dołożymy „mały grosz do wielkiej sprawy”, zainicjowanej przez Stowarzyszenie Legnica Aktywnie i Kreatywnie.Na koncercie, w kawiarni Caffe Modjeska w legnickim teatrze, zaprezentuję autorskie utwory z mojej ostatniej płyty „Czekając na miłość”. Płyta, która wkrótce ukarze się na polskim rynku muzycznym jest podsumowaniem moich dotychczasowych dokonań oraz efektów mojej współpracy ze wspaniałymi polskimi muzykami sesyjnymi z którymi od ponad dwóch lat nieprzerwanie koncertuję. Projekt „Czekając na miłość” jest kompilacją utworów o miłości oraz związanych z tym moich osobistych przeżyć i doznań.

Przed Patrycją wystąpi równie utalentowana, młodsza koleżka Patrycji ze szkoły muzycznej w Legnicy, Nikola Warda. Osiemnastoletnia artystka może pochwalić się również bogatym doświadczeniem muzycznym. Nikola zaczęła przygodę muzyczna w wieku ośmiu lat a pierwsze śliwy zbierała na festiwalach szanty. Młoda artystka wystąpiła czterokrotnie na Woodstocku, brała udział w największych polskich programach muzycznych, współpracuje m.in. z Farben Lehre i Kamilem Bednarkiem. Na ostatnim koncercie organizowanym przez Legnica Aktynie i Kreatywnie na rzecz TPD – „Out Of Control” artystka była kilkukrotnie zapraszana na bis przez wdzięczną widownie. Jak przyznaje, solowy koncert dla legnickiej publiczności sprawił jej wiele radości i będzie go długo wspominać. Dzięki współpracy i długim rozmową, Nikola dała się poznać jako niezwykle miła i skromna osoba, która jest otwarta na ludzi i inicjatywy społeczne. Mimo wielu sukcesów w swojej krótkiej karierze, pozostała normalną dziewczyną, choć potrafi zaskoczyć… Na ostatni koncert charytatywny gdzie występowała, kupiła cegiełkę przed wejściem! Tak trzymaj :) Tym razem Nikola Warda wystąpi z Marcinem Gołdą, gitarzystą, który już wcześniej współpracował z obiema wokalistkami w projekcie Młodzież Tworzy Musical.

Imprezę wieńczymy muzycznym jam session w wykonaniu legnickich muzyków z różnych formacji. Improwizacja muzyczna będzie miała charakter otwarty.

Jest to czwarta impreza organizowana przez Legnica Aktywnie i Kreatywnie dla TPD. Dochód z ostatniej 29 listopada został przekazany na akcje „Uśmiech pod choinkę”.

Koncert odbędzie się 29 stycznia w Caffe Modjeska (Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy) o godzinie 19:00.

Wejście za okazaniem specjalnej cegiełki na rzecz TPD w wysokości minimum 10 zł. Cegiełki do nabycia w Caffe Modjeska w godzinach otwarcia lokalu oraz przed wejściem na koncert (w sprzedaży od 11 stycznia).


noworoczny_jazz_blues_laik_tpd