LEGNICCY SPOŁECZNICY ŚWIĘTOWALI KOLEJNY UDANY ROK

Już po raz piąty odbył się Bal Legnickich Organizacji Pozarządowych. Na parkiecie spotkało się niemal 130 liderów, na co dzień zaangażowanych w życie społeczne Legnicy.

Coroczny bal to już tradycja, a zarazem wyśmienita okazja by podsumować ubiegły rok i zrealizowane w nim projekty i karnawałowym krokiem wejść w kolejny. Tym razem nie było inaczej. Tematyką przewodnią piątego już balu było zbliżające się Euro 2012, nic więc dziwnego, że na parkiecie (a właściwie na boisku) dominowały biało-czerwone stroje.

Tradycją jest już również, że podczas balu poznajemy nazwisko osoby, która w poprzednim roku swoją społeczną pracą na rzecz miasta i mieszkańców wyróżniła się najbardziej. Tym razem o tytuł Przęsła Pomostu ubiegały się cztery osoby: Alina Jurczak z Legnickiego Stowarzyszenia Amazonek „Agata”, Jacek Kamola z Europejskiej Unii Aktywnych, Adam Kobel z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski Legnica oraz Łukasz Zieliński z Fundacji Avatar. Nie obyło się przy tym bez pomocy FLOPMANA – superbohatera z III Sektora, który dostarczył na scenę werdykt kapituły konkursu złożonej z przedstawicieli organizacji pozarządowych, ratusza i mediów.

Zwycięzcą konkursu a zarazem Liderem Legnickich Organizacji Pozarządowych został Łukasz Zieliński, który tym samym dołączył do zdobywców tytułu Przęsła Pomostu z lat poprzednich: Kazimierza Pleśniaka – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Krystyny Wiercińskiej – Towarzystwo Przyjaciół Nauk oraz Jakuba Należnego – Stowarzyszenie Młodzieży „Spynacz”.

Ważnym punktem balu było również wręczenie certyfikatów uczestnikom Legnickiej Szkoły Wolontariatu, cyklu działań warsztatowych zrealizowanych przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich, mających na celu zachęcenie do aktywności obywatelskiej i wolontariatu.

Oczywiście na tym nie koniec zabawy. Trwającą niemal do białego rana imprezę uświetniły występy zespołu Bessali i Romantica. Pierwsi swoim breakdanceowym tańcem wprawili publiczność w osłupienie, drudzy w melancholijny nastrój. Nie zabrakło również nauki tańca Zumba, czy konkursów i gier sprawnościowych związanych ze zbliżającymi się mistrzostwami. Sami uczestnicy mieli również okazję by zaprezentować i wypromować działalność swoich organizacji.

Dzięki wysiłkowi i współpracy kilkudziesięciu społeczników z różnych legnickich organizacji, po raz kolejny udało się osiągnąć prawdziwy karnawałowy sukces.

Bal Legnickich Organizacji Pozarządowych jest jednym z działań projektu Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich pt. „Rozwój organizacji pozarządowych na terenie subregionu legnickiego”, dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz zrealizowanego przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

autor tekstu: Grzegorz Wala
źródło: http://fakty.lca.pl/legnica,news,32342,Legniccy_spolecznicy_swietowali_kolejny_udany_rok.html