LEGNICKA PARAOLIMPIADA TPD 2016 ORAZ WIELKI FESTYN – PRZYJMUJEMY ZGŁOSZENIA

Legnicki Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy zaprasza wszystkich chętnych do udziału w XIV Legnickiej Paraolimpiadzie TPD 2016 połączonej z festynem “Pożegnanie Lata 2016″. Wielkie wydarzenie sportowe dla osób z niepełnosprawnościami odbędzie się w dniach 19-20 września 2016 r. na boiskach sportowych przy II Liceum Ogólnokształcącym w godz. 10:00-15:00. Tradycyjnie, w pierwszym dniu odbędą się zawody pływackie na basenie kąpielowym “Bąbelek” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Legnicy, ul. Mazowiecka.

Zapraszamy młodych paraolimpijczyków z placówek, warsztatów i szkół oraz osoby indywidualne. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościową plakietkę, talon na posiłek, słodycze i napoje oraz dyplom uczestnictwa. Wszystkie zespoły zostaną nagrodzone pamiątkowymi wyróżnieniami. Przewiduje się zorganizowanie konkurencji dostosowanych do różnego rodzaju niepełnosprawności i wieku uczestników.

Wśród konkurencji przewiduje się:
a) pływanie stylem dowolnym i grzbietowym,
b) biegi przełajowe na 60 m,100 m, i ok.300m,
c)       rzut dyskiem plastikowym,
d)       rzut do kosza (5x)
e)       rzut piłką lekarską,
f)        łucznictwo,
g)       kręgle (2 rzuty), łączna suma
h)       slalom na wózkach dostosowany do różnych rodzajów niepełnosprawności

Uwaga! Uczestnik może wziąć udział w maksymalnie dwóch dyscyplinach, nie dotyczy to zawodów pływackich, oprócz pływania można wziąć udział także w dwóch typach zawodów lekkoatletycznych.

Przewiduje się medale za trzy czołowe miejsca. Punktowane również będą poszczególne drużyny od 1-6 punktów. Za zajęcie indywidualnie miejsca od I-III oraz za prezentację drużyny podczas defilady. Najlepsze reprezentacje otrzymają puchary.

Każda reprezentacja może przygotować tabliczkę informacyjną z nazwą i logo placówki o wymiarach około 80x40cm. Poszczególne reprezentacje mogą przygotować własne stroje, rekwizyty, dekoracje itp. Wszyscy uczestnicy Paraolimpiady mogą brać udział w innych konkurencjach z nagrodami organizowanymi w ramach Festynu Rekreacyjnego „Pożegnanie Lata 2016”. Zapraszamy do udziału!

Udział osób niepełnosprawnych w Paraolimpiadzie z podaniem liczby uczestników oraz imiennym wykazem (DRUKOWANYMI LITERAMI w celu przygotowania dyplomów uczestnictwa) oraz zgłoszeniem do wskazanych konkurencji* należy przesłać na adres tpd.legnica@wp.pl do dnia 15 września 2016 (termin nieprzekraczalny!). UWAGA: Jeden uczestnik może brać udział w maksymalnie dwóch konkurencjach, dotyczy to zawodów pływackich i lekkoatletycznych traktowanych łącznie.

paraolimpiada2016_plakat