MIKOŁAJOWA ZABAWA INTEGRACYJNA – ZOBACZ WIDEO!

Sala gimnastyczna przy SP nr 4 w Legnicy była dziś prawdopodobnie najbardziej roześmianym miejscem w mieście. Ponad 150 dzieci i młodzieży niepełnosprawnej bawiło się bowiem na integracyjnej imprezie mikołajowej. Nie zabrakło punktu kulminacyjnego. Po dwóch godzinach wspólnych śpiewów i tańców zawitał w końcu św. Mikołaj.

W zabawie udział wzięły podopieczni legnickich placówek oświatowych, szkoły integracyjnej, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także wychowankowie Pogotowia Opiekuńczego. Nie zabrakło także najmłodszych z Domu Samotnej Matki w Legnicy. Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali prezentami z rąk św. Mikołaja. Oprócz tego, w asyście “Pani Zimy” oraz tpd-owskich Śnieżynek (wolontariuszy i pracowników) zorganizowano szereg konkursów wokalnych oraz układania puzzli.


fot. Adam Kobel

To kolejny etap wielkiej akcji charytatywnej “Uśmiech pod choinkę”, organizowanej pod patronatem TV Dami, portalu lca.pl oraz Gazety Legnickiej. Do biura oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wciąż napływają dary od mieszkańców i instytucji. Tutaj szeroko piszemy o akcji. Realizacja dzisiejszej imprezy możliwa była m.in. dzięki wsparciu Fundacji Polska Miedź z Lubina.

O przybyciu Mikołaja zdążyli napisać już dziennikarze portalu www.lca.pl oraz Panoramy Legnickiej. Zobaczcie sami.

W najbliższych dniach Stowarzyszenie nadal będzie przydzielało paczki mikołajowe oraz żywnościowe dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących, zarówno z terenu Legnicy jak i okolic. Już 21 grudnia odbędzie się Wigilia TPD, która będzie okazją do obdarowania najmłodszych prezentami gwiazdkowymi.