NAJWIĘKSZA AKCJA LETNIA W TPD

Zakończyła się największa od 200 r. Akcja Letnia legnickiego Oddziału TPD. W sumie w 14 turnusach nad morzem, w górach i we Włoszech wypoczęło 900 dzieci i młodzieży wraz z opiekunami. Najwięcej dzieci wypoczywało w Międzyzdrojach, Darłowie (po 3 turnusy) i Kudowie Zdroju (2 turnusy). Organizowane były też obozy rehabilitacyjne z rodzicami przez koło SOSW w Jaworze i koło Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Lżnych zniżek za ubinie. Kolonie były przyjazne dzieciom. Oprócz tradycyjnego programu kolonii zwrócono uwagę na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, Rok Sienkiewiczowski, rocznicę Powstania Warszawskiego oraz Dzień Wojska Polskiego.

Po raz pierwszy 32 dzieci ze wsi uczestniczyło w koloniach dofinansowanych przez KRUS, 100 dzieci nieodpłatnie z refundacji MOPS w Legnicy, a 400 dzieci skorzystało z różnych zniżek.

Było to możliwe dzięki dofinansowaniom i darowiznom Urzędu Miasta w Legnicy, Starostwa Powiatowego w Legnicy, Urzędu Gminy w Legnickim Polu, KRUS, Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacji KGHM Polska Miedź oraz zaangażowaniu osób biorącym udział w III Charytatywnym Maratonie ZUMBY w Legnicy. Kolonie wizytowane były przez KRUS, SANEPID i wykazały pozytywną opinię. Kolonię w Kudowie Zdroju odwiedziła delegacja Urzędu Miasta w Legnicy z wiceprezydent Dorotą Purgal na czele.

W kolonii w Kudowie uczestniczyła 12-osobowa grupa dzieci z Drohobycza – partnerskiego miasta Legnicy. Zarząd Oddziału Miejskiego TPD w Legnicy składa serdeczne podziękowania kadrze, wychowawcom oraz darczyńcom i sponsorom.