PODSUMOWANIE AKCJI UŚMIECH POD CHOINKĘ 2018

 

W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy odbyło się uroczyste podsumowanie Akcji Charytatywnej TPD – 2017 w ramach, której 3000 dzieci z całego Okręgu Legnickiego TPD otrzymało paczki ze słodyczami, książkami czy zabawkami a około 600 rodzin potrzebujących świąteczne paczki żywnościowe.

Paczki i imprezy w czasie, których były wręczone zostały przygotowane dzięki wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Legnicy, Starostwa Powiatowego w Legnicy, Fundacji KGHM „Polska Miedź”, kilkunastu legnickich spółek i zakładów pracy oraz przekazywanych darów rzeczowych zebranych przez Oddział ZUS-u w Legnicy, Prokuratury Okręgowej i Rejonowej, Sądu Okręgowego i Rejonowego w Legnicy, Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy oraz Kół Przyjaciół Dzieci działających przy Szkołach i Placówkach Oświatowo-Wychowawczych z całego subregionu. Przedsięwzięcie w znacznym stopniu zostało wsparte z dochodu uzyskanego z imprezy ZUMBA PARTY.

Już drugi raz w ramach ogólnopolskiej akcji „GWIAZDOR” – 850 dzieci mogły wybrać sobie wymarzony prezent, który otrzymały od organizatorów tej akcji wolontariuszy firm ubezpieczeniowych z całej Polski.

W ramach akcji zorganizowano specjalne imprezy jak spotkanie z Mikołajem w Legnicy, zabawa integracyjna dla dzieci niepełnosprawnych, spotkanie opłatkowe oraz dwie imprezy dla przedszkoli „Witaj nam Nowy Roczku”. W ramach tej akcji podsumowano coroczny konkurs TPD na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stroik Świąteczny, gdzie autorzy najlepszych prac otrzymali około 200 nagród.

Oprócz dzieci wytypowanych do otrzymania pomocy przez koła Przyjaciół Dzieci – świąteczne upominki otrzymali podopieczni Pogotowia Opiekuńczego w Legnicy, domów dziecka, Domu Pomocy Społecznej „Kubusia Puchatka” oraz Domu Samotnej Matki – MOPS.

Kilkadziesiąt paczek, dzięki inicjatywie dyrekcji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Legnicy przekazali fundatorzy z Gerlitz. Podczas spotkania podsumowującego w dniu 8 lutego br. wręczono podziękowanie Zarządu Oddziału Okręgowego i Miejskiego TPD.

Statuetka „Przyjaciel Legnickiego Oddziału TPD” – otrzymał legnicki Oddział ZUS. Obecny na spotkaniu nowy zastępca prezydenta miasta Legnicy – Krzysztof Duszkiewicz przekazał serdeczne podziękowania organizatorom i darczyńcom Akcji „Uśmiech pod choinkę” i wyraził słowa uznania dla TPD oraz zadeklarował pomoc i współpracę.

ZOBACZ ZDJĘCIA