POŻEGNANIE LATA 2017

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu oraz sponsorów zorganizowało 3 października dużą imprezę pn. “Pożegnanie lata 2017″. Mimo nieepogody przedsięwzięcia nie odwołano i zamiast na placu rekreacyjnym II Liceum Ogólnokształcącego impreza odbyła się na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Legnicy. Wzięło w niej udział kilkaset dzieci z przedszkoli, szkół specjalnych, integracyjnych, nie tylko z Legnicy, ale z Legnickiego Pola, Bieniowic, Chojnowa, Lubina, Lubina i Złotoryi. Była także 17-osobowa delegacja Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z Osiecznicy koło Krosna Odrzańskiego.

Podczas uroczystości prezes Kazimierz Pleśniak wręczył odznaki Przyjaciel Dziecka pani Grażynie Ciosmak – dyrektor II LO w Legnicy i pani Celinie Witkowskiej – do niedawna dyrektor wydziału ds. osób niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, a obecnie dyrektor Poradni Pedagogicznej w Chojnowie.

Na Festynie odbyły się konkursy, zabawy i gry ruchowe dla przedszkolaków, zawody łucznicze, konkursy piosenki, występy artystyczne w tym młodzieżowej orkiestry dętej z Legnickiego Centrum Kultury, konkurs o bezpieczeństwie na drodze.

Mimo niepogody humory dopisywały. Imprezę wsparły Starostwo Powiatowe w Polkowicach, Piekarnia Anna, Eisberg, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Komenda Miejska Policji, LPWiK, JAREX, WORD, Cukiernia i Piekarnia Korneliusza Okonia i Bartłomieja Walasiaka, OHP, Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejska w Legnicy.

ZOBACZ ZDJĘCIA