SPOTKANIE Z NIEZWYKŁYMI MAMAMI

TPD jako organizacja, która popularyzuje umacnianie rodziny w społeczeństwie, w sposób szczególny podkreśla rolę matki w wychowaniu dziecka. Zarząd Oddziału w siedzibie Oddziału TPD w Legnicy 25 maja zainicjował uroczyste spotkanie “Niezwykłych Mam”, które przybyły zaproszone przez Prezesa Zarządu Oddziału TPD Kazimierza Pleśniaka. Wśród nich były m.in. Janina Mazur z Bieniowic, Bogumiła Kobel, Jadwiga Bujnicka, Marta Zięba – matka sześciorga dzieci, Alina Tarnawska, Maria Furowicz, Agnieszka Litwin, Małgorzata Kureń, Bożena Miktus, Wiletta WOźniak, Justyna Strzyż, Marta Czarnota, Maria Rowińska, Joanna Markiewicz ze Złotoryi oraz Elżbieta Łysoń z Jawora. 

Zaproszone matki otrzymały listy gratulacyjne i symboliczne kwiatki. Matki, które najbardziej współpracują z TPD otrzymały Odznaki „Przyjaciel Dziecka”.

Było wiele wzruszeń a nawet łez, gdy Hania Markiewicz z Młodzieżowego Centrum Kultury zaśpiewała pieśń „List do Matki”. Zebrane matki z uznaniem wyrażały się o działalności TPD i jego roli w umacnianiu rodziny.