TRWA LATO W MIEŚCIE Z TPD I PEPCO

W lipcu i sierpniu, w ramach Akcji Letniej TPD 2021, organizowane jest także “Lato w Mieście z TPD i PEPCO” – projekt przeznaczony dla dzieci i młodzieży, które na czas wakacji pozostają w miejscu zamieszkania. Program rozwijania zainteresowań finansowany jest przez PEPCO. Grupa dzieci z kół Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej nr 1, 16 oraz 18 uczestniczy w ciekawych zajęciach artystycznych i plastycznych, a także jednodniowych wycieczkach. Do tej pory podopieczni mieli okazję pójść na spacer z “Alpakami z Proszówki” – w malowniczo położonym miejscu u podnóża Gór Izerskich, hodowli uroczych południowoamerykańskich ssaków z rodziny wielbłądowatych. Wyprawa ze zwierzętami, karmienie ich i przebywanie z nimi przynosi wiele pozytywnych emocji.

Dzieci miały również okazję uczestniczyć w zajęciach, organizowanych przez Filię Zbiorów Muzycznych i Specjalnych w Legnicy, a w Studiu Artystycznym FAME, pod okiem pani Anny Czerskiej, uczyły się emisji głosu oraz śpiewu. Z zainteresowaniem uczestnicy wzięli udział także w warsztatach organizowanych przez Teatr im. Modrzejewskiej w Legnicy, gdzie poznały także tajemnicze zakulisowe wnętrza.

W ostatnim tygodniu lipca oraz w sierpniu planowany jest szereg atrakcji, m.in. udział w zajęciach twórczych w Muzeum Miedzi czy wyjazdowe warsztaty zielarsko-kosmetyczne.

Wszystkie zajęcia organizowane są z dostosowanymi do wymogów limitami uczestników, przy zachowaniu sanitarnego bezpieczeństwa.

Dziękujemy PEPCO oraz Zarządowi Głównemu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci za podjęcie inicjatywy wspólnego organizowania Lata w Mieście.