UŚMIECH POD CHOINKĘ 2011

Do grudniowego świętowania zostało już niewiele czasu, dlatego legnicki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci rozpoczyna wielką akcję charytatywną „Uśmiech pod choinkę 2011”. Jak co roku, nie odniosłaby ona wielkiego sukcesu bez udziału ludzi dobrej woli, zaangażowania sponsorów, instytucji oraz szkolnych kół Przyjaciół Dzieci. Dlatego przy wsparciu medialnym TV Dami, portalu internetowego www.lca.pl oraz Gazety Legnickiej, spróbujemy podarować dzieciom uśmiech pod choinkę.

Zbiórka słodyczy i zabawek Młodzieżowego Wolontariatu TPD

Akcja organizowana jest już po raz osiemnasty. Polega ona na zbiórce artykułów, które organizatorzy przeznaczą do paczek mikołajowych, gwiazdkowych oraz żywnościowych dla dzieci z najuboższych rodzin. Mogą to być słodycze, zabawki, książki, owoce, przybory szkolne i artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Prezenty świąteczne trafią do dzieci z rodzin niewydolnych wychowawczo i materialnie. Potrzebujący typowani są przez szkolne koła Przyjaciół Dzieci, które funkcjonują niemal we wszystkich szkołach w Legnicy.

W ubiegłym roku udało się obdarować ponad 2000 dzieci – mówi prezes legnickiego TPD Kazimierz Pleśniak. – W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim darczyńcom. Ogromnym sukcesem okazała się być inicjatywa pracowników legnickich zakładów pracy i instytucji, którzy zebrali i przekazali TPD mnóstwo słodyczy – dodaje.

Szczęśliwy Prezes legnickiego TPD Kazimierz Pleśniak po imprezie mikołajowej

W głównej mierze akcja charytatywna polega właśnie na zaangażowaniu lokalnego społeczeństwa. Każdy chętny może przynieść artykuły do dwóch miejsc:

  • do biura Oddziału Miejskiego TPD w Legnicy (uwaga – nowa siedziba), przy ul. Orła Białego 2,
  • do redakcji TV Dami, przy ul. Zielonej 13 oficyna.
Istnieje także możliwość finansowego wsparcia akcji: nr konta BGK 13 1130 1033 0400 0000 0025 5640 z tytułem: Uśmiech pod choinkę.

Mikołaj odwiedził dzieci w Domu Samotnej Matki w Legnicy

Wigilia dla dzieci niepełnosprawnych i najuboższych

Biskup Marek Mendyk od kilku lat gości na Wigilii TPD