UŚMIECH POD CHOINKĘ 2016 – ROZPOCZYNAMY AKCJĘ CHARYTATYWNĄ

Nadchodzi najbardziej oczekiwany przez dzieci okres przedświąteczny Bożego Narodzenia, dlatego Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy rozpoczyna kolejną akcję charytatywną “Uśmiech pod choinkę”. W przedsięwzięcie angażuje się całe społeczeństwo. TPD przyjmuje różnorodne artykuły, które przeznaczone zostaną do paczek mikołajkowych, gwiazdkowych i żywnościowych dla dzieci z potrzebujących rodzin. W akcję od lat angażują się koła Przyjaciół Dzieci. Pomoc trafi do konkretnego podopiecznego, który wskazany zostanie przez przewodniczących kół Przyjaciół Dzieci, działających we wszystkich szkołach oraz przedszkolach w Legnicy oraz w części placówek na terenie powiatów: legnickiego, lubińskiego, jaworskiego, złotoryjskiego, polkowickiego i głogowskiego. Ogromną popularnością cieszy się inicjatywa zakładów pracy, którzy organizują wśród swoich pracowników zbiórki zabawek i słodyczy, przekazanych następnie oddziałowi TPD w Legnicy.

Podobnie jak w ubiegłym roku TPD zorganizuje także imprezę dla osób dorosłych, którzy dzięki swojemu udziałowi przyczynią się do pomocy dzieciom. 3 grudnia o godz. 16:00 w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legnicy odbędzie się II Mikołajkowa Zumba Party. Więcej informacji wkrótce.

JAK MOŻNA POMÓC?

MATERIALNIE

TPD przyjmuje różnorodne artykuły (słodycze, zabawki, książki, bajki, owoce, przybory szkolne i żywność z długim terminem ważności), które można przynosić do:
- biura TPD przy al. Orła Białego 2, pn.-pt. w godz. 8:00-16:00
- biura TPD w budynku Starostwa Powiatowego, pok. 427, pn.-pt. w godz. 8:00-16:00.

FINANSOWO

Jako organizacja pożytku publicznego, największy oddział w Polsce, zwracamy się do naszych Partnerów, firm i instytucji z prośbą o wsparcie finansowe. Dzięki temu będziemy mogli przygotować paczki mikołajkowe, żywnościowe oraz integracyjne spotkanie wigilijne. W ubiegłym roku udało nam się sprawić radość blisko 3000 dzieci wytypowanym przez koła Przyjaciół Dzieci.

Firmy i instytucje, które mogą przekazać darowiznę (którą można odpisać od podatku) na rzecz podopiecznych TPD prosimy o wsparcie na konto (BZ WBK):
- dla dzieci z Legnicy: 83 1090 2066 0000 0001 1972 8118
- dla dzieci z powiatów: 73 1090 2066 0000 0001 1971 2196

W tytule przelewu koniecznie należy zawrzeć informację: “Darowizna – Uśmiech pod choinkę TPD”.