WIELKA GALA ROZDANIA NAGRÓD IM. “ANODY” W WARSZAWIE

W dniu 5.03.2017 r. w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyło się wręczenie nominacji i statuetek laureatom tegorocznej VI edycji Nagrody im. Jana Rodowicza “Anody”. W kategorii “całokształt dokonań i postawa życiowa stanowiąca wzór do naśladowania dla młodych pokoleń” wśród 5 nominowanych znalazł się Kazimierz Pleśniak, prezes legnickiego Oddziału TPD.

W uroczystości której patronował prezydent Andrzej Duda uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Głównego TPD: Irena Malanowska, redaktor naczelna “Przyjaciela Dziecka”, Zbigniew Drzewiecki – dyrektor Centrum Opieki Terapii i Rehabilitacji TPD w Helenowie, wiceprezes Zarządu Okręgowego TPD w Legnicy Dorota Jabłońska, wiceprezes Zarządu Miejskiego TPD w Legnicy Dariusz Czekaj i skarbnik Oddziału Miejskiego TPD w Legnicy Anna Gruszka. Do nagrody zgłoszono 135 osób.

Kilka tygodni przed imprezą do Legnicy przyjechał zespół filmowy z Muzeum Powstania Warszawskiego, który nagrał wywiady z osobami, które współpracują z nominowanym. Prezentujemy wypowiedzi pani Janiny Stasiak, Doroty Purgal i Agnieszki Sochy.

RELACJA Z GALI WRĘCZENIA NAGRÓD IM. JANA RODOWICZA “ANODY”