WYCIECZKA WOLONTARIUSZY DO WARSZAWY – PRZYJMUJEMY ZGŁOSZENIA

Rozpoczynamy rekrutację młodzieżowych wolontariuszy TPD ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz młodzieży niepełnosprawnej na czterodniową wycieczkę do Warszawy w dniach 19-22 września. Podobnie jak w ubiegłym roku młodzi ludzie zwiedzą ważne miejsca w stolicy. Nowością będzie m.in. zwiedzanie wnętrz Pałacu Prezydenckiego oraz siedziby Telewizji Polskiej przy Woronicza*. W programie zwiedzimy także Zamek Królewski, miejską starówkę, Katedrę, Cmentarz Powązkowski, piętro na 33 piętro Pałacu Kultury i Nauki, przejazd metrem, zwiedzanie gmachu Sejmu oraz inne atrakcje.

Do udziału w wycieczce zapraszamy uczniów, wśród których powinien być przynajmniej jeden uczeń z orzeczeniem o niepełnosprawności. Pierwszeństwo z dofinansowania mają podopieczni szkolnych kół Przyjaciół Dzieci, które w klasyfikacji na najaktywniejsze koło zajęło czołowe miejsca.

Koszt wycieczki, która obejmuje przejazd autokarem, 3 noclegi, pełne wyżywienie, dojazd do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie, bilety wstępów wynosi 370 zł. Odpłatność uczestników wyniesie 200 zł. (osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności) lub 280 zł. (osoby bez orzeczenia) Koszt ten może zmniejszyć się po uzyskaniu darowizn przez TPD.

Relację i galerię zdjęć z ubiegłorocznej wycieczki można zobaczyć tutaj.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną (tpd.legnica@wp.pl). Szczegóły pod nr tel. 76 724-51-09.

*program może ulec zmianie