ZDROWIA PRZEDE WSZYSTKIM!

W przeddzień wigilii przedstawiciele legnickiego oddziału TPD odwiedzili małych pacjentów Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego. Przekazano maskotki i słodkości, pozyskane w ramach akcji charytatywnej “Uśmiech pod choinkę”. Jak powiedziała nam pielęgniarka oddziałowa Franciszka Czepiel, część dzieci otrzymała przepustkę do domu na czas świąt, są jednak tacy, którzy w szpitalu pozostać muszą. Upominki otrzymają pacjenci, przebywający na oddziałach: chirurgii dziecięcej oraz pediatrycznym. W ten szczególny czas pozostaje nam życzyć małym pacjentom przede wszystkim zdrowia, aby czas przebyty w szpitalu pozwolił im zebrać siły na dziecięcą energię i radość, którą spożytkują po wyjściu.

na zdjęciu pielęgniarka oddziałowa Franciszka Czepiel i przedstawiciel TPD Katarzyna Napora

W ramach akcji odwiedziliśmy także podopiecznych Domu Samotnej Matki, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci przy ul. Kubusia Puchatka w Legnicy, Pogotowia Opiekuńczego – mówi Kazimierz Pleśniak, prezes legnickiego TPD. Paczki mikołajowe trafiły także do dzieci Polonii ukraińskiej z Drohobycza, którzy od kilku lat towarzyszą na koloniach TPD – dodaje.

Co prawda w trakcie wręczania prezentów to my widzimy radość, ale to wielu z państwa ofiarowało dzieciom uśmiech pod choinkę – zaznacza rzecznik prasowy TPD Adam Kobel. Akcja nie byłaby przecież możliwa bez wsparcia mieszkańców i sponsorów. Potrzebujących dostrzegło wiele instytucji i firm prywatnych, które organizują zbiórki zabawek i słodyczy wśród pracowników. Nie zawiedli także wolontariusze i działacze kół z legnickich placówek oświatowych.